Депутат Царьов хоче підтримати книговидавничу справу

5 Березня 2012
2
5625
5 Березня 2012
16:21

Депутат Царьов хоче підтримати книговидавничу справу

2
5625
Депутат Царьов хоче підтримати книговидавничу справу

Народний депутат Олег Царьов (фракція Партії регіонів) пропонує, щоб висновки про те, який саме імпортований товар, призначений для видавничої справи і звільнений від сплати мита, не виробляється в Україні, надавали Торгово-промислова палата України або регіональні торгово-промислові палати. Відповідний законопроект № 10141 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо товарів, які ввозяться в Україну для книговидавничої справи, зареєстровано в парламенті 1 березня.

 

Пан Царьов нагадує, що до 1 січня 2015 року звільнено від сплати мита товари, які не виробляються в Україні і ввозяться на митну територію України для використання у видавничій діяльності та діяльності з виготовлення книжкової продукції, що виробляється в Україні. Але при цьому законодавчо не визначено порядок документального підтвердження інформації про те, що імпортований товар не виробляється в Україні. Це практично унеможливлює застосування закладеної в законі преференції при здійсненні митних процедур, що значно стримує розвиток книговидавничої справи в Україні.

 

Зокрема проектом пропонується внести зміни до пункту «о» ст. 19 Закону України «Про Єдиний митний тариф» доповнити абзацом: «Висновки, які містять інформацію про те, що імпортований товар не виробляється в Україні, видаються Торгово-промисловою палатою України або регіональними торгово-промисловими палатами». А в ч. 1 ст. 11 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» абзац сьомий викласти у наступній редакції: «засвідчувати і видавати сертифікати про походження товарів, сертифікати визначення продукції власного виробництва підприємств з іноземними інвестиціями, висновки, які містять інформацію про те, що імпортований товар не виробляється в Україні, та інші документи, пов'язані із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності».

 

За прогнозами автора проекту, його ухвалення дасть змогу підтримати вітчизняних товаровиробників, які використовують сировину та обладнання, що не виробляється в Україні, зокрема, видавництв, підприємства поліграфії, виробників друкувальних видів паперу та картону тощо, а також інших суб'єктів господарювання, для яких встановлені відповідні пільги в оподаткуванні, за рахунок чого вони можуть розвиватись та конкурувати з іноземними виробниками.

 

«Це, в свою чергу, дає додаткові робочі місця, податкові відрахування до державного та місцевих бюджетів. Крім того, це дасть змогу усунути можливість зловживань з боку працівників митних служб, що можливе при неоднозначному трактуванні нині діючих зазначених норм закону "Про Єдиний митний тариф"», - пише Олег Царьов у пояснювальній записці.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2
5625
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
+
4814 дн. тому
Царев на страже своей печатной фабрики
vindruk
4814 дн. тому
расскажу как практик на практике таможня требовала и так висновки 1) министерства (длинная эпопея и коррупция) 2) висновки ТПП на основании данных Министерства (ТП гнет цены. за каждую бумажку по 2000 грн.- в итоге дорого вся поддержка обходится книгоиздателям.) если бы коммунисты и прочие не были лицемерами, они бы просто отменили эту процедуру получения висновкив в министервствах и ТПП - т.к. в Украине все равно не производится полиграф.оборудование и нет смысла бюрократией ненужной занимать время и деньги у издателей.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду