Депутат Царьов хоче підтримати книговидавничу справу
Народний депутат Олег Царьов (фракція Партії регіонів) пропонує, щоб висновки про те, який саме імпортований товар, призначений для видавничої справи і звільнений від сплати мита, не виробляється в Україні, надавали Торгово-промислова палата України або регіональні торгово-промислові палати. Відповідний законопроект № 10141 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо товарів, які ввозяться в Україну для книговидавничої справи, зареєстровано в парламенті 1 березня.
Пан Царьов нагадує, що до 1 січня 2015 року звільнено від сплати мита товари, які не виробляються в Україні і ввозяться на митну територію України для використання у видавничій діяльності та діяльності з виготовлення книжкової продукції, що виробляється в Україні. Але при цьому законодавчо не визначено порядок документального підтвердження інформації про те, що імпортований товар не виробляється в Україні. Це практично унеможливлює застосування закладеної в законі преференції при здійсненні митних процедур, що значно стримує розвиток книговидавничої справи в Україні.
Зокрема проектом пропонується внести зміни до пункту «о» ст. 19 Закону України «Про Єдиний митний тариф» доповнити абзацом: «Висновки, які містять інформацію про те, що імпортований товар не виробляється в Україні, видаються Торгово-промисловою палатою України або регіональними торгово-промисловими палатами». А в ч. 1 ст. 11 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» абзац сьомий викласти у наступній редакції: «засвідчувати і видавати сертифікати про походження товарів, сертифікати визначення продукції власного виробництва підприємств з іноземними інвестиціями, висновки, які містять інформацію про те, що імпортований товар не виробляється в Україні, та інші документи, пов'язані із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності».
За прогнозами автора проекту, його ухвалення дасть змогу підтримати вітчизняних товаровиробників, які використовують сировину та обладнання, що не виробляється в Україні, зокрема, видавництв, підприємства поліграфії, виробників друкувальних видів паперу та картону тощо, а також інших суб'єктів господарювання, для яких встановлені відповідні пільги в оподаткуванні, за рахунок чого вони можуть розвиватись та конкурувати з іноземними виробниками.
«Це, в свою чергу, дає додаткові робочі місця, податкові відрахування до державного та місцевих бюджетів. Крім того, це дасть змогу усунути можливість зловживань з боку працівників митних служб, що можливе при неоднозначному трактуванні нині діючих зазначених норм закону "Про Єдиний митний тариф"», - пише Олег Царьов у пояснювальній записці.
«Детектор медіа»


