Депутати пропонують запровадити для друкованих ЗМІ реєстрацію шляхом повідомлення

1 Березня 2012
0
6248
1 Березня 2012
12:25

Депутати пропонують запровадити для друкованих ЗМІ реєстрацію шляхом повідомлення

0
6248
Держреєстратор друкованих ЗМІ перевірятиме, чи не зареєстрована аналогічна назва видання, і в десятиденний термін повідомлятиме засновника про реєстрацію
Депутати пропонують запровадити для друкованих ЗМІ реєстрацію шляхом повідомлення

Друкований засіб масової інформації може видаватися після його державної реєстрації, яка відбувається name="o66">шляхом повідомлення. Такі зміни пропонують внести до закону «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» народні депутати, члени парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Олександр Абдуллін і Віктор Уколов (фракція «БЮТ-Батьківщина») та Олена Бондаренко (фракція Партії регіонів).

 

Відповідний законопроект № 10135 про спрощення процедури реєстрації друкованих засобів масової інформації зареєстрований 29 лютого 2012 року в парламенті.

 

«Прийняття законопроекту запровадить для друкованих ЗМІ реєстрацію шляхом повідомлення та усуне суперечності, коли втручання держави у роботу ЗМІ заборонене, але під час реєстрації від ЗМІ вимагають задекларувати зміст, ареал поширення і навіть обсяг видання», - йдеться у пояснювальній записці.

 

Зокрема автори пропонують доповнити ст. 11 чинного закону про державну реєстрацію друкованого ЗМІ двома абзацами: «Засновник (співзасновники) будь-яких друкованих засобів масової інформації, що видаються на території України, незалежно від сфери розповсюдження, тиражу і способу його виготовлення зобов'язані повідомити про їх створення шляхом подання заяви про державну реєстрацію.

 

Органи державної виконавчої влади, визначені Кабінетом Міністрів України, зобов'язані внести друкований засіб масової інформації до відповідного єдиного державного реєстру, якщо запропонована назва друкованого засобу масової інформації не використовується іншими засобами масової інформації та якщо не порушуються інші норми цього Закону».

 

Крім того, у заяві про державну реєстрацію друкованого ЗМІ (ст. 12) пропонується не вказувати програмні цілі (основні принципи) або тематична спрямованість; передбачувані періодичність випуску, обсяг і формат видання та місцезнаходження редакції. А про зміну юридичної адреси засновника (співзасновників), засновник (співзасновники) друкованого ЗМІ зобов'язаний (зобов'язані) відповідно повідомити реєструючий орган у місячний термін.

 

Депутати вважають, що реєструючий орган зобов'язаний розглянути заяву про державну реєстрацію друкованого ЗМІ у десятиденний строк, а не в місячний термін (ст. 13).

 

Державній реєстрації не повинні підлягати, на думку авторів, «інформаційні бюлетені політичних партій та громадських організацій, які використовуються для інформування їх членів про діяльність партії/ громадської організації та ознайомлення із матеріалами інших засобів масової інформації, за умови точного посилання на джерело інформації, що передруковується» (ст. 15).

 

Відповідно до законопроекту скорочується також перелік підстав, згідно з якими реєструючий орган може відмовити у державній реєстрації.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
6248
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду