Білий дім хоче змусити інтернет-компанії захистити приватність в інтернеті

26 Лютого 2012
22760
26 Лютого 2012
14:10

Білий дім хоче змусити інтернет-компанії захистити приватність в інтернеті

22760
Білий дім закликав інтернет-компанії розробити кращі методи для захисту приватної інформації своїх користувачів.
Білий дім хоче змусити інтернет-компанії захистити приватність в інтернеті
Заява прозвучала на тлі хвилювань з приводу того, що дані про перегляд інтернет-сторінок відстежуються і передаються рекламодавцям. 
Нещодавно прокурори з 36 штатів у спільному листі висловили стурбованість тим, що Google планує використовувати одну й ту ж зібрану особисту інформацію у своїх різних сервісах. Рекламні мережі інтернет-фірм уже заявили, що підтримають введення в браузерах функції «Не відстежувати».
 
США виступає за введення такої функції ще з 2010 року. Клікнувши мишкою на пункт «Не відстежувати», користувач тим самим заборонить передавати третім сторонам інформацію про відвідування ними тих чи інших сайтів.
 
«Білль про права»
 
У своєму зверненні президент Барак Обама окреслив «білль про права користувачів на захист персональних даних».
У Білому домі кажуть, що інтернет-користувачі мають право обмежувати контекст, у якому про них збирається інформація. Їм також мають надати право виправляти цю інформацію, а сама політику збору таких даних повинна бути прозорою.
 
Такі компанії як Google та Facebook уже зобов’язалися розробити внутрішні настанови, що ґрунтуватимуться на «біллі про права», втіленням якого займається Федеральна торгова комісія США.
«Американські користувачі більше не можуть чекати на чіткі правила дорожнього руху, що забезпечують захист їхньої особистої інформації в мережі», - сказав пан Обама.
«З розвитком інтернету довіра користувачів є необхідною для подальшого зростання цифрової економіки», - додав він.
 
«Справжнє занепокоєння»
 
У розробці нових настанов візьмуть участь прибічники захисту персональної інформації. Однак дехто з них має сумніви на рахунок того, що компанії зможуть регулювати самі себе в цій сфері.
 
«Питання полягає в тому, який вплив матимуть компанії на кшталт Google, Microsoft, Yahoo та Facebook на свої неминучі спроби послабити введені правила і перетворити їх на такі, що, по суті, не матимуть сенсу», - каже в інтерв’ю «New York Times» Джон Сімпсон, який опікується питаннями захисту особистої інформації в компанії Consumer Watchdog.

Марк Ротенберґ, виконавчий директор інформаційного центру Electronic Privacy, назвав заяву «найчіткішим формулюванням права на захист приватної інформації, яке коли-небудь в історії робив президент США».
 
Однак в інтерв’ю інформагенції Reuters він розповів про «справжнє занепокоєння втіленням і дотриманням» цих правил.
 
Федеральна торгова комісія вже вживала заходів щодо Facebook та Google через скарги на порушення приватності. Питання владнали в 2011 році.
Поки американські законодавці заявляють про те, що відстеження активності людей в мережі потрібно обмежити, на практиці для цього робиться небагато.
 
Торгова комісія зможе забезпечити виконання будь-яких настанов, розроблених чиновниками США у взаємодії з інтернет-компаніями і погоджених з ними ж, однак компанії, що не підписалися під цими правилами, не будуть змушені дотримуватися їх.
 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
22760
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду