Понад 70% латвійців проти надання російській мові статусу державної

19 Лютого 2012
4
3189
19 Лютого 2012
10:13

Понад 70% латвійців проти надання російській мові статусу державної

4
3189
За підсумками референдуму
Понад 70% латвійців проти надання російській мові статусу державної
Понад 779 000 жителів Латвії проголосували проти надання російській мові статусу державної. Про це повідомляє РИА «Новости» з посиланням на дані попередньої обробки бюлетенів ЦВК Латвії. 

За результатами попередньої обробки даних з 995 дільниць з 1035, відкритих на референдумі, за надання російській мові статусу державної проголосувало 261,641 чоловік (25,06%), проти - 779,054 осіб (74,62%). Непридатними визнані 3373 бюлетенів (0,32%). Явка на референдум склала 69%.
 
Напередодні, 18 лютого, у Латвії пройшов референдум про надання державного статусу російській мові. Нині в республіці єдина державна мова - латиська. Російська ж має статус іноземної, хоча є рідною для майже для 44% жителів республіки.
 
Для того, щоб російська мова стала другою державною в Латвії, необхідно, щоб на референдумі за це проголосувало не менше 771,893 тисячі громадян Латвії - половина від усіх громадян країни, які мають право голосу.
 
Населення Латвії налічує 2,1 мільйони осіб. З них 319 тис. є негромадянами - особами, які постійно проживають в республіці, але мають ряд обмежень у правах. Зокрема, негромадяни не можуть брати участь у виборах і референдумах.

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4
3189
Коментарі
4
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
De
4827 дн. тому
Нічого не скажешь,класно з москальською мовою)молодці латвійці)
Пандоріум
4828 дн. тому
Жителів Донбасу і так позбавлені більше ніж жителі других регіонів, їх більше ніж інших лохонули. Навіщо Донбасівців ше далі принижувати і чогось там позбавляти. Зараз ті хто ім обіцяв живуть у Київі і навіщо їм щось робити для регіону звідки вони переїхали. А с Москальською мовою - це гуд.
Злой
4829 дн. тому
Конечно есть. И очень хороший. Вернуть полякам Галичину, отменить пакт Молотова. Все, удачи
юрист-аматор
4829 дн. тому
Чи є якийсь юридичний механізм, щоб позбавити права брати участь у виборах і референдумах жителів Донбасу, які скомпрометували себе в очах співгромадян під час останніх виборів?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду