Працівники російського Центру екстремальної журналістики оголосили про саморозпуск
Працівники російського Центру екстремальної журналістики оголосили про саморозпуск
Колектив російського Центру екстремальної журналістики залишає організацію і заявляє про припинення її роботи. Про це йдеться у заяві колективу на сайті ЦЕЖ. Центр займається моніторингом порушення прав журналістів та ЗМІ у Росії та країнах СНД.
Працівники центру наголошують, що підштовхнуло їх до цього рішення правління та засновник організації - Союз журналістів Росії. У заяві йдеться, що СЖР прийняв рішення змінити керівництво центру. На посаду директора був призначений Михайло Мельников, колишній співробітник, звільнений півроку назад «за, мягко говоря,некорректное поведение по отношению к коллегам, организации в целом, правлению и Союзу журналистов. Он также солидаризировался с бувшим главным бухгалтером, которая была уволена в связи с вопиющими нарушениями и ненадлежащим ведением бухгалтерского учета. Его жалобы во всевозможные инстанции привели к тому, что он все же добился поста директора ЦЭЖ».
Натомість діючому директору центру Ользі Кравцовій було оголошено про звільнення, попри те, що на період засідання правління вона перебувала у відпустці.
«На наши призывы произвести увольнение согласно действующему законодательству РФ правление "ответило" тем, что заблокировало наши счета в банке (законность этих действий также поставлена под сомнение юристами). Небудем выяснять подоплеку этих действий, скажем только, что весь коллектив ЦЭЖ выразил желание покинуть организацию. Однако у нас остались обязательства по проектам, над которыми мы работали. Но из-за блокировки счетов мы не можем ни отчитаться по завершенным проектам, ни заплатить налоги, ни выплатить зарплату сотрудникам, ни рассчитаться с поставщиками», - наголошує колектив.
При цьому у коментарі виданню PublicPost ще один співробітник центру координатор проекту Frontline Юрій Бурцев зазначив, що такі дії керівництва були лише формальним кроком для того, щоб згорнути діяльність центру: «Как потом мне сказали в кулуарах Союза журналистов, его назначают как могильщика, для того, чтобы благополучно свернуть всю деятельность, закрыть организацию».
Натомість голова Союзу журналістів Росії Всеволод Богданов розказав виданню PublicPost, що основною претензією правління була неефективна робота центру. За його словами, центр має більше займатись захистом прав журналістів та допомогою сім'ям загиблих журналістів.
«Детектор медіа» звернулась з проханням прокоментувати заяву організації і розказати про подальші плани розвитку центру, і чекає на відповідь.
Нагадаємо, Центр екстремальної журналістики займається моніторингом порушення прав журналістів та ЗМІ у Росії та країнах СНД, перш за все тих, хто працює в екстремальних умовах. Центр заснований у 2000 році Олегом Панфіловим.
«Детектор медіа»
