«Промінь» припиняє мовлення на середніх хвилях у більшості областей

1 Лютого 2012
8994
1 Лютого 2012
10:56

«Промінь» припиняє мовлення на середніх хвилях у більшості областей

8994
«Промінь» припиняє мовлення на середніх хвилях у більшості областей

З 1 лютого радіо «Промінь» не мовитиме в діапазоні середніх хвиль у більшості областей. Про це повідомляє сайт радіостанції.

 

Мовлення на середніх хвилях залишиться у південних областях та у Чернігівській області, зазначив «Детектор медіа» заступник генерального директора Національної радіокомпанії України Валерій Юрченко. Однак остаточне рішення щодо географії мовлення не прийняте.

 

Мовлення на середніх хвилях буде відсутнім тимчасово - на час модернізації, пояснив пан Юрченко: «У стратегічному плані дійсно є забезпечення покриття двома каналами 90%  на середніх хвилях. Але до цього ми маємо провести технічну модернізацію. На середні хвилі можна переходити після того, як пройде модернізація. А це питання ще вирішується на рівні Кабінету міністрів».

 

Нагадаємо, наприкінці минулого року голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Олександр Курдінович заявив, що два канали Українського радіо перейдуть на мовлення на середніх хвилях за допомогою нових цифрових радіопередавачів DRM-формату.

 

«Основна проблема середніх хвиль у тому, що ці послуги надає концерн РРТ, і вони на сьогодні дуже дорогі. Їх вартість  сягає за 100 мільйонів гривень. Таких грошей не має в державі. Тому середні хвилі так мало використовуються. А послуги дорогі, тому що стоять застарілі передавачі часів радянського союзу, які потребують багато електроенергії. Тому нам треба поміняти передавачі, щоб вони були ефективними та економічними, и тоді ця послуга буде доступна не тільки для державних, але й для комерційних радіостанцій», - зазначив Валерій Юрченко.

 

За його словами, кошти на модернізацію передавачів мають надійти упродовж року. «Якщо кошти надійдуть, то з наступного року ми працюватимемо на нових мережах», - додав він.

 

Зараз радіо «Промінь» мовитиме у УКХ-діапазоні, а також через інтернет та на супутнику.

 

УКХ- передавачі будуть увімкнені у таких регіонах:

 


Київ - 72.86 МГц,
Харків - 67,91 МГц,
Прилуки - 72,56 МГц,
Чернівці - 67,19 МГц,
Ковель - 67,73 МГц,
Підгайці (Луцьк) -  72,38 МГц,
Андріівка (Житомир) - 71,9 МГц,
В.Березний - 70,19 МГц,
Рахів 72,7 - МГц,
Ужгород  - 71,54 МГц,
Хуст - 71,9 МГц,
Івано-Франківськ - 72,8 МГц,
Кіровоград - 68,84 МГц,
Львів - 68,99 МГц,
Красногорівка - 68,6 МГц,
Кременчук - 71,21МГц,
Полтава - 73,88 МГц,
Антополь (Рівне) - 67,46 МГц,
Суми - 67,28 МГц,
Тростянець - 69,92 МГц,
Шостка - 67,49 МГц,
Лозова - 71,75 МГц,
Олевськ - 69.80 МГц,
Холми - 66.71 МГц,
Кульчіївці - 72,89 МГц,
Хмельницький - 70,46 МГц,
Черкаси - 70,64 МГц

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8994
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду