PricewaterhouseCoopers: В Україні зріс рівень кіберзлочинності
і, за даними КМІС, кількість користувачів інтернету
Кіберзлочинність в Україні стала одним із п’яти найпоширеніших економічних злочинів. Про це йдеться у Всесвітньому огляді економічних злочинів, який підготувала PricewaterhouseCoopers. В дослідженні, теми кого кіберзлочинність і шахрайство, взяли участь 4000 компаній з 78 країн, у тому числі 84 менеджери з 13-ти економічних галузей України.
За цією інформацією, ризик кіберзлочинності підвищився за останні 12 місяців. Так вважає кожний третій респондент (37%). Також, за даними PricewaterhouseCoopers, понад 25% українських компаній не мають ані механізмів, ані відповідної політики реагування на кіберзлочини.
46% опитаних українців не проходили навчання в області кібербезпеки протягом останніх 12 місяців. 58% респондентів з України заявили, що в їхніх організаціях відсутній процес моніторингу відвідування соціальних мереж.
Тим часом в Україні зростає кількість користувачів інтернету, зокрема, серед молоді. Про це йдеться в опублікованих ZN.UA даних Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). Якщо в лютому-березні минулого року до послуг мережу вдавалося 32,4% українців, то нині це 40,3% від усього населення. На думку керівника напрямку маркетингових досліджень КМІС Олександра Красновського, збільшення числа користувачів інтернету прямо пов'язане як із розширенням покриття, так і з активністю у мережі молоді. Так, у віковій групі 18-29 років користуються інтернетом 73,4% опитаних, тоді як серед 30-39-річних — 59,2%, серед 40-49-річних — 44,1%, серед 50-59-річних — 26,5%, серед 60-69-річних — 9,9%, а у віці 70 років і понад 70 — 2,7%.
Дослідження було КМІС проведено в період4-15 листопада 2011 року. Методом особистого інтерв'ю було опитано 2037 респондентів у всіх областях України та АР Крим. Теоретична помилка вибірки для без врахування дизайн-ефекту становить 2,2%.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ