Медійні відносини ускладнюються

13 Грудня 2011
1
20912
13 Грудня 2011
12:02

Медійні відносини ускладнюються

1
20912
Колектив газети «Сегодня» висунув свої вимоги, які керівництво холдингу має розглянути в триденний термін
Медійні відносини ускладнюються

Найгучнішою медіа-подією останніх днів в Україні став конфлікт довкола газети «Сегодня». Нагадаємо нашим читачам, що в четвер колектив редакції оголосив передстрайковий стан, посилаючись на політикую генерального директора холдингу «Сьогодні Мультимедіа» Олени Громницької, яка, за твердженням журналістів, «впроваджувала в роботу видання цензуру та корупційні схеми».

 

Серед вимог до власників (а це, нагадаємо, фінансово-промислова група «Сістем Кепітал Менеджмент»), які висунув колектив редакції, - усунення нинішнього генерального директора від виконання обов'язків, проведення розслідування конфлікту, припинення цензури й спроб звільнити журналістів, які підписалися під заявою.

 

Наразі керівництво СКМ пообіцяло провести розслідування конфлікту. Тим часом, Олену Громницьку відправили у відпустку. Але від виконання обов'язків усунули також головного редактора «Сегодня» Ігоря Гужву. Тому конфлікт далекий від завершення. Як повідомив «Дню» Ігор Гужва, колектив редакції висунув свої вимоги - й тепер у керівництва три дні, щоб зробити відповідні кроки. Якщо ж компромісу не буде досягнуто - журналісти почнуть страйк. Хоча багато хто вважав за потрібне висловитися з приводу ситуації, висунути свої версії, звинувачення, але ситуації це не прояснило.

 

Хоч би якою була розв'язка конфлікту, вже зараз можна з упевненістю сказати, що ситуація в газеті «Сегодня» продемонструвала дуже важливу тенденцію. У сучасному відкритому світі не лише журналісти залежать від своїх власників, а й менеджмент не настільки незалежний, як може здаватися на перший погляд. Процеси, що відбуваються на медійних ринках, дедалі більше ускладнюються з появою нових форм медіа. Ускладнюється свобода слова. Тим необхіднішим стає позначення чітких правил гри як для власників, так і для редакцій. З другого боку, над своїм споживчим рівнем мусять працювати й читачі, котрі кожною гривнею «голосують» за те чи інше видання та його редакційну політику.

 

Про ситуацію в газеті «Сегодня» в коментарі «Дню» детальніше розповів Ігор ГУЖВА:

- У понеділок, 12 грудня, представники наглядової ради мені оголосили, що я усунений від виконання обов'язків головного редактора з вівторка, 13 грудня. Але жодних документів мені наразі не вручили, й пояснення були дуже невиразними. Більше того, це не було погоджено з профспілковою організацією, членом якою я є. Тобто викликає сумніви легітимність такого рішення, й трудовий колектив сказав, що він його не визнає.

 

Офіційне пояснення мого усунення - необхідність проведення розслідування щодо мене як головного редактора за якимись фактами. Що за факти - не називають. Трудовий колектив уже зробив заяву, що це просто схоже на спробу покарати мене за те, що я порушив питання корупції та цензури.

 

Ми сьогодні (розмова відбулася 12 грудня. - Ред.) висунули наші офіційні вимоги компанії СКМ, і протягом трьох днів вони повинні дати відповідь. Наші вимоги відомі. Це проведення об'єктивного розслідування фактів цензури й спроб впровадження корупційних схем у «Сегодня». СКМ уже заявила, що таке розслідування буде проведене. Питання лише в тому, наскільки воно буде об'єктивним, і ми маємо намір це контролювати. Друга вимога - це усунення Олени Громницької від виконання обов'язків, що, в принципі, теж уже зроблено. Третій пункт - це гарантія для всіх учасників конфлікту з боку редакції, що вони не будуть усунені від виконання обов'язків. І цей пункт, до речі, вже грубо порушується. І ще один пункт - я вважаю його дуже важливим - це прийняття програми діяльності редакції, яка могла б гарантувати незалежність редакційної політики.

 

Це дуже важливий момент. Багато в чому наявні проблеми виникли через те, що ці правила були негласними, усними. Коли прийшов новий гендиректор з іншими уявленнями, не було чіткої юридичної перешкоди тому, щоб чинити тиск на мене як головного редактора, на журналістів, упроваджувати корупційні схеми в роботу газети. Я думаю, що програма діяльності редакції зніме багато питань.

 

Якщо протягом трьох днів ми не отримаємо відповіді від працедавця або отримаємо відповідь негативну, ми почнемо активну фазу підготовки до страйку. До речі, поки газета виходить у штатному режимі. Ми не хочемо воювати, ми налаштовані на конструктивну співпрацю, але також ми хочемо, щоб наших прав дотримувалися.

 

Також «День» звернувся за коментарем до Олени Громницької, але поки отримати її відповідь не вдалося.

 

Вікторія Скуба, «День»

Фото - blogs.pravda.com.ua

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Вікторія Скуба, «День»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1
20912
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
SamTakyj
4878 дн. тому
Забавно наблюдать: в общественній, извинте, сортир бросил пачку дрожжей...
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду