Парламент відхилив проект про підстави для морального відшкодування та гарантії права на відповідь
7 грудня Верховна Рада відхилила законопроект Степана Курпіля № 8201 про внесення змін до Закону України «Про інформацію» щодо приведення норм цього закону у відповідність з Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод. Проект набрав усього 11 голосів народних обранців.
Нагадаємо, автор проекту хотів уточнити перелік документів, які посвідчують професійну незалежність журналіста, поняття «оціночне судження», випадки, у яких журналісту забороняється збирати інформацію в районах стихійного лиха, катастроф чи інших надзвичайних подій (масових заворушень, збройних конфліктів тощо).
Також Степан Курпіль запропонував внести зміни до статті 31 Закону України «Про інформацію» щодо підстави відшкодування моральної шкоди. Суть їх зводилася до того, що суд може винести рішення про відшкодування моральної немайнової шкоди, завданої посадовій особі поширенням недостовірної інформації, лише у випадку, коли журналісти чи службова особа ЗМІ усвідомлювали недостовірність інформації та передбачали її суспільно небезпечні наслідки.
Головне науково-експертне управління у наданому висновку зауважило, що законопроект має багато змістових і техніко-юридичних недоліків.
Доповідач із цього питання член профільного Комітету з питань свободи слова та інформації Володимир Ландік зазначив, що Комітет на засіданні 6 квітня 2011 року розглянув законопроект № 8201 і рекомендував Верховній Раді за наслідками розгляду законопроекту в першому читанні повернути його на доопрацювання суб'єкту права законодавчої ініціативи. «Прошу підтримати позицію комітету», - сказав пан Ландік.
В обговоренні проекту не побажав взяти участь жоден народний депутат.
Нагадаємо, Степан Курпіль раніше зазначав, що зміни до закону «Про інформацію» вирішено було внести на Пленумі НСЖУ.
«Детектор медіа»