Уколов закликав прокуратуру реагувати на порушення прав журналістів у суді над Тимошенко
Прокуратура часто не знаходить складу злочину згідно зі ст. 171 Кримінального кодексу (перешкоджання журналістській діяльності). Але орган, який стежить за дотриманням законності в державі, може не чекаючи заяв порушувати кримінальні справи, приміром, за перешкоджання журналістам висвітлювати відкриту сесію міської ради. Про це сказав народний депутат Віктор Уколов під час наради членів парламентського комітету з питань свободи слова та інформації 1 грудня.
«В Одеській області і в Криму були випадки, коли журналістів не пустили на сесію, де розглядалося питання місцевого бюджету, і не було жодного протесту районного прокурора. Я направлю запит до Генеральної прокуратури з цього приводу», - сказав він.
За словами пана Уколова, мова йде не лише про якісь екстремальні випадки, а про те, що представники влади порушують закон «Про інформацію». На думку народного депутата, прокуратура повинна реагувати на перевищення службових повноважень і порушень закону місцевими органами влади чи самоврядування, або судами. «Сьогодні, наприклад, в суді над Тимошенко було пряме порушення закону про інформацію. Згідно із законом засідання суду мають бути відкриті. А тут суддя ухвалив рішення про те, що представники ЗМІ будуть дивитися трансляцію засідання не в залі суду, а в іншому приміщенні. Це означає, що в жодного телеканалу не буде якісної картинки. В цьому випадку суд порушив закон і підставив міліцію, яка стала заручником цієї ситуації. Давайте реагувати на такі порушення», - закликав Віктор Уколов прокуратуру.
На екстреному засіданні Комітету 1 грудня планувалося розглянути питання, пов'язані з убивствами представників мас-медіа фотокореспондента Віталія Розвадовського та керівника кіровської телерадіокомпанії КТК Сергія Лободи. Але через відсутність кворуму члени комітету, заслухавши інформацію, так і не змогли ухвалити жодного рішення.
«Детектор медіа»