МФЖ засудила безкарність злочинів проти жінок-журналістів
Міжнародна федерація журналістів (IFJ) надіслала листа Генеральному секретарю ООН Пан Гі Муну (Ban Ki-moon), у якому вказала на «екстремальний» рівень насильства щодо жінок-журналістів у світі.
У листі осуджуються агресія, погрози, політичний тиск, примушування, ґвалтування та жорстоке поводження, з якими доводиться зіштовхуватися журналісткам через гендерну належність чи просто при виконанні своїх професійних обов'язків. Їхнє становище набагато погіршується через панування в суспільстві безкарності, яка протегує винуватцям і заохочує їх.
Більшість злочинів лишаються нерозкритими, а нападники та вбивці не постають перед правосуддям. Атмосфера безкарності за те, що коїться проти журналісток, - це серйозна загроза найголовнішому з прав на свободу слова, наголошується у листі МФЖ.
Викликає постійну стурбованість заперечення владою того, що вбивства жінок пов'язані з їхньою професійною діяльністю, зауважує організація. Замість цього мотивами злочинів проти працівників медіа називають пограбування та «особисті проблеми».
Серед країн, які неспроможні адекватно захистити жінок-журналістів, МФЖ називає Мексику, Філіппіни, Сомалі, Росію, Непал, Ізраїль.
Лист за підписом генерального секретаря Міжнародної федерації журналістів Бет Кости (Beth Costa) та голови її гендерної ради Мінді Ран (Mindy Ran) був надісланий Генеральному секретареві ООН Пан Гі Муну з нагоди Міжнародного дня скасування насильства щодо жінок (Iternational Day on the Elimination of violence against women and girls).
Цей день відзначають у світі 25 листопада згідно з резолюцією, ухваленою 1999 року Генеральною Асамблеєю ООН. Активістки міжнародного жіночого руху почали відзначати його ще три десятиліття тому. Це пов'язано з сумною пам'ятною датою. 25 листопада 1960 року за наказом диктатора Домініканської Республіки Рафаеля Трухільйо було вбито трьох сестер-дисиденток Мірабаль.
«Детектор медіа»