Google і Facebook на службі у Макіївки

18 Листопада 2011
0
25399
18 Листопада 2011
16:29

Google і Facebook на службі у Макіївки

0
25399
Фірма із Макіївки просуне «Укрпошту» в Інтернет за $120 000. Насправді ця робота коштує не більше $10 000. Дізнавшись, про такі ціни, опитані СЕО-шники надовго замовкали, задумуючись над сутністю буття і особистого нікчемного місця в ньому.
Google і Facebook на службі у Макіївки

Коли український прем'єр Микола Азаров вчергове повторює свою мантру «минекупуємдорогихавто», то все більша частина народу ставиться до цього зі здоровим скепсисом. Одні - просто не вірять, інші - просто знають (фрагменти знань тут, тут і тут), а треті - відверто над цим глузують.  Бо саме останні давно вже зрозуміли: навіщо купувати за бюджетні гроші автомобіль, якщо в державній кишені повно інших дірок. Купуй що завгодно, аби не автомобіль, і Азаров визнає важливість і актуальність такої витрати. Скільки б вона не коштувала.

 

Зрозуміло, що зробити такий інтелектуальний прорив здатен у нашій країні не кожен. Відтак нічого дивного, що нова хвиля у стосунках комерційних фірм із державою народилась в найбільш просунутому українському місті (судячи із кількості посланців на найвищі посади) - Макіївці.

 

Майстер-клас «посланці землі половецької» показали 1 листопада. Саме тоді макіївська фірма ТОВ «Експертцентр-М» виграла унікальний тендер «Укрпошти». Унікальність тендеру полягає зовсім не в його завданні («просування в мережі Інтернет»), а в тому, що всі послуги, які «Експертцентр-М» надасть держпідприємству, не потребують жодних витрат (окрім зарплати однієї людини). Чого зовсім не скажеш про ціну - 993 000 грн.

 

Отож, що «Укрпошта» хотіла за такі гроші від «нових макіївських дівчат» (в засновниках фірми - три представниці прекрасної статі з Києва, Тернополя і Волині)?

 

Людям, котрі глибше заглибились в Інтернет, пояснювати нічого не будемо. Їм вистачить прочитати техзавдання. Скажемо лише, що наші спілкування з СЕО-шниками (тобто інтернет-просувачами) відбувались приблизно так: «Та, давай я тобі це за 10 штук (доларів-ред.) зроблю, а половину з них подєрібаним», «Як для тебе - можна і за штуку, але якщо даш дві, то буде прекрасно». Дізнавшись, що все це діло коштує 120 «штук зеленню», співбесідники надовго замовкали, задумуючись над сутністю буття і особистого нікчемного місця в ньому.

 

І все-таки, оскільки з Google-Adwords стикається не кожен українець, ми приречені бодай в основних контурах окреслити, як просунеться «Укрпошта»  у всесвітній мережі, і яких матеріальних і моральних ресурсів усе це потребує.

 

На початку  треба зауважити, що сайт «Укрпошти» існує вже дев'ять років, а відтак рейтинги пошуковиків Google і Yandex для нього є цілком пристойними. У першому випадку - PageRank 5, у другому ТІЦ - 1800. Заглиблюватись в деталі не будемо, просто зафіксуємо, що це достойні цифри. І цілком зрозуміло чому: державний сайт, довга історія, унікальний контент.

 

А тепер до головного. Отож. «Експертцентр-М»  має зробити такі магічні дійства:

1 Блок. Зареєструвати сайт в каталогах, прописати ключові слова в пошуковиках, вивести 100 пошукових слів в Гуглі і Яндексі в топ-3 і тримати їх там півроку. Отримати звідти 12 000 переходів в місяць (тобто 400 в день).

 

Що це означає?

 

Якщо «втирати замовнику», то: «ми зробимо так, щоби, коли людина набирає слово Укрпошта, то на першій-третій позиції був ваш сайт. А це, звісно, коштує грошей, бо Гуглу-Яндексу за це треба платити».

 

Якщо ж насправді, то все-це нічого не коштує, окрім кількох днів роботи середньої якості СЕО-шника. Пошуковики, звісно, продають позиції в рейтингу. Однак стосується це винятково так званих «високочастотних запитів» і, як правило - комерції. Тобто за фразу «мобильный телефон Киев купить» платити напевне треба, а за  «поштове відділення м.Запоріжжя» - ні.

 

Особисто ми зробили би так: подивились, які слова «Укрпошти» вже знаходяться в ТОП-3 (зважаючи на високий рейтинг сайту) і переписали їх у звіт. Так що, дорогі мешканці Макіївки, якщо використаєте наше ноу-хау - з вас 10%.

 

Що ж стосується кількості переходів... Учора на «Наші гроші» із Гугла-Яндекса зайшло 350 читачів. Тільки нашому сайту 10 місяців, а кількість контенту і близько неспівмірна із дев"ятирічним сайтом «Укрпошти».

 

Блок 2 . «Контекстна пошукова підтримка у соціальній мережі  Вконтакте і Facebook». Зрозуміло, що йдеться про те, що «Укрпошта» створить собі екаунти там і там. І напевно, замовить рекламу. Навіщо - незрозуміло. Оскільки реальним виходом такої акції має бути 4 000 читачів щомісяця, тобто 130 в день.

 

Такої кількості легко досягти мінімальною активністю в соцмережах. Хіба що серед переможців тендеру людей, які в цьому розуміються, немає, а відтак легше заплатити росіянам-американцям невеликі гроші, щоб не утруднювати мозок.

 

Ще хотіли написати блок 3 - стосовно просування в Інтернеті он-лайн сервісів «Укрпошти», але, глянувши, що їх не так багато, вирішили, що вони легко вписуються в вищенаписане.

 

Краще наостанок кілька слів стосовно самого тендеру. Виявилось, що конкурентами макіївців були ще дві фірми. На диво, їхні ціни були практично однаковими із ціною переможця. Таке враження, що в них один мозок на всіх.

 

ТОВ «Українське Креативне Агенство» хотіло за цю титанічну роботу 997 000 грн, ТОВ «Український комунальний союз» - 990 000. І якось так історично склалось, що перша фірма  колись була заснована за участі нинішнього заступника директора «Укрпошти» Михайла Куницького, а серед засновників другої - до цього часу є його бізнес-партнер Людмила Прус.

 

Хоча якраз тут жодного ноу-хау нема...

 

Олексій Шалайський, Юрій Ніколов, «Наші Гроші»

Ілюстрація - «Наші Гроші»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Олексій Шалайський, Юрій Ніколов, «Наші Гроші»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
25399
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду