Депутати хочуть у друковані ЗМІ такі ж редакційні ради, як на ТРК

18 Листопада 2011
9807
18 Листопада 2011
11:29

Депутати хочуть у друковані ЗМІ такі ж редакційні ради, як на ТРК

9807
Представники преси вважають законопроект недопрацьованим
Депутати хочуть у друковані ЗМІ такі ж редакційні ради, як на ТРК

У Верховній Раді зареєстровано законопроект щодо розширення прав журналістського колективу друкованого засобу масової інформації (№ 9464 про внесення змін до закону «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»).

 

Автори пропонують законодавчо закріпити процедуру формування редакційної колегії друкованих ЗМІ: половина від засновника, друга половина - від колективу. На думку авторів - народних депутатів Ірини Геращенко і Ольги Герасим'юк, таким чином можна буде захистити журналістів від цензури з боку керівників видання.

 

Відповідно до законопроекту, редколегія це «колективний, незалежний, дорадчий орган управління діяльністю редакції друкованого засобу масової інформації». Проектом передбачається закріпити в законі право журналістського колективу обирати половину складу редакційної колегії і відстоювати інтереси своїх членів.

 

Через участь у редакційній колегії журналістський колектив зможе здійснювати також контроль за дотриманням положень статуту друкованого ЗМІ; контроль за дотриманням його прав, вимог стосовно заборони цензури та втручання у творчу діяльність друкованого ЗМІ. Також через редакційну колегію колектив може вносити на розгляд органів управління питання про відсторонення від керівництва друкованого ЗМІ, заборони цензури і втручання у творчу діяльність тощо.

 

Законопроект не знайшов підтримки у журналістів друкованих ЗМІ, пише «Коммерсант Украина». Так, головний редактор журналу «Корреспондент» Віталий Сич вважає ініціативу «не до кінця продуманою». «У нас редколегія - це неформальне об'єднання, яке займається безпосередньо випуском журналу. Жоден з цих людей не призначений власником, і вони розділяють мої погляди», - заявив пан Сич. На його думку, ухвалення закону призведе до того, що «видавець зможе призначати частину колективу в обхід головного редактора». «Це абсолютно незручно, якщо власник буде призначати частину редакторів відділів або кореспондентів», - вважає Віталій Сич.

 

Такої ж думки і президент Академії української преси Валерій Іванов. Він вважає, що власнику видання в будь-якому випадку неважко ввести в редакційну раду зручну йому людину: «Редколегія - це робочий орган, який повинен займатися випуском видання, а не сторонніми питаннями. Конституція у нас і без того забороняє цензуру, так що множити зайві закони не варто. Автори щиро хотіли зробити як краще, але ініціатива явно недопрацьована».

 

Ірина Геращенко не згодна з цими аргументами: «Добре, якщо у видання розумний і чесний редактор, який не допускає цензури. Але в провінції і, особливо, в комунальних ЗМІ все далеко не так. Там редактор нерідко проводить політику партії та уряду, відверто займаючись цензуруванням матеріалів. Ухваливши цей закон, ми захистимо журналістів від свавілля таких керівників».

 

Член комітету з питань свободи слова та інформації Володимир Ландік припускає, що законопроект буде підтриманий парламентом, однак не вірить в його ефективність.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9807
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду