«Щастя — коли знімаєш кіно»

11 Листопада 2011
0
18396
11 Листопада 2011
12:29

«Щастя — коли знімаєш кіно»

0
18396
Галина Криворчук - про телевізійний театр, документалістику і роботу над новим фільмом
«Щастя — коли знімаєш кіно»

Щоб знімати кіно в Україні, потрібна неабияка стійкість та віра в те, що ти робиш. «День» спілкується з Галиною Криворчук, продюсером серіалу «Гра долі», директором студії «Віател» вже кілька років поспіль. І увесь цей час студія та режисер Василь Вітер постійно працюють над зйомками нехай не завжди повнометражних, але цікавих фільмів. Серіал «Гра долі» по-новому відкрив для нас чимало наших знаменитих співвітчизників. Зараз Галина Криворчук разом зі студією «Віател» продовжила роботу над серіалом, працюючи над фільмом про Ференца Ліста.

 

Сьогодні у пані Галини - день народження. Редакція «Дня» щиро вітає іменинницю, і, звичайно ж, ми скористалися цим як приводом, щоб поспілкуватися з Галиною Криворчук, зокрема, і про новий фільм.

 

- Ми дуже довго готувалися до продовження циклу «Гра долі», й у зйомках фільму про Ференца Ліста нас підтримав Міжнародний фонд «Відродження». До речі, до того, що ми почали працювати над фільмом про Ліста, причетна і газета «День». Одна із дописувачок «Дня» зателефонувала нам на початку року і сказала: «Я читала про вашу студію багато матеріалів, які публікує «День». А я, між іншим, є постійним автором цього видання і пишу про Фредеріка Шопена, Ференца Ліста». Це була Людмила Вольська - музикознавець, лістознавець, піаністка. Спілкуючись упродовж декількох місяців, ми вирішили, що треба зняти фільм про Ференца Ліста, тому що цього року відзначається його 200-ліття. Презентація кінострічки запланована на 14 грудня, на яку ми із задоволенням запрошуємо газету «День» та головного редактора Ларису Івшину.

 

- Зважаючи на ситуацію, що склалася в українському кінематографі, лише дуже мужня людина може займатися продюсуванням документальних фільмів. Як ви прийшли у документалістику?

- Насправді починалося все з телевізійного театру. На початку 1970-х, коли мені було 16 років, я вирішила вступати до театрального вузу на відділення театрознавства. А тоді діяла вимога, що для вступу потрібно було обов'язково десь пропрацювати. Тато влаштував мене в «УкрТелеФільм». Мене взяли на посаду помічника режисера. Це була найнижча посада, яку тільки можна собі уявити. Ось таким чином я й прийшла в кіно. Студія на той час знімала багато вистав. Я потрапила в групу Романа Джинджиристого, який їхав у Чернівці, де знімали постановку за твором Михайла Стельмаха «Дума про кохання». Коли я стала спілкуватися з членами знімальної групи - акторами, костюмерами - мене запитали, чи буду я працювати в кіно. Я відповіла, що буду, але недовго. Тоді одна з асистентів мені сказала, що з кіно я вже нікуди не піду.

 

Цей рік роботи помічником режисера став надзвичайно цікавим досвідом. По-перше, я тісно спілкувалася з акторами, по-друге, я передивилася за той час увесь репертуар театрів ім. І. Франка та ім. Лесі Українки. Я ж у театр ходила тричі на тиждень. Потім я таки вступила на стаціонар, але тут же написала заяву з проханням перевести мене на заочне відділення. От так із кіно я більше не пішла. А в документалістику я прийшла значно пізніше. Насправді цікаво працювати в будь-якому жанрі - документальному, ігровому. Просто у нас нині така ситуація в кінематографі, що коштів на ігрове кіно не вистачає. А знімати фільми хочеться постійно. Це найщасливіший період у житті, коли йдуть зйомки стрічки.

 

- Які фільми ви вважаєте для себе знаковими?

- Один із найцікавіших для мене фільмів і, як мені здається, найцікавіша робота Василя Вітра - стрічка «Далі польоту стріли». Це двосерійна ігрова картина, якою ми показали, що можна знімати цікаве українське ігрове кіно.

 

- Що додає вам стійкості і що б ви порадили молодому поколінню режисерів?

- Я вважаю, що людина постійно повинна рухатися. Загалом я безнадійна оптимістка. Хоча, можливо, і не варто казати «безнадійна» - нам же вдається створювати кіно. Роздавати рецепти і поради - невдячна справа. Але оскільки так сталося, що молоді у нас на студії завжди багато, тому що Василь Вітер займається і викладацькою діяльністю, мені цікаво з ними спілкуватися. Часом я щось їм підказую. Але рецепту однозначного немає. Коли ми 10 років тому знімали документальний повнометражний фільм на кіноплівці, проявляли плівку у Празі, я думала, що відкрилися неосяжні горизонти, що ми будемо знімати фільми для прокату, що все буде йти вгору. Зрештою, вийшло інакше. Але мій рецепт - весь час шукати нові можливості і бути пластичним.

 

Вікторія Скуба, «День»

Фото - «День»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Вікторія Скуба, «День»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
18396
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду