Типові угоди «Зеонбуду» для Нацради створювалися на комп’ютері Порохняка? (ОНОВЛЕНО)
Генеральний директор каналу ТВі Микола Княжицький стверджує, що типові угоди мовників з оператором багатоканальних мереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 компанією «Зеонбуд», які 15 квітня 2011 року затвердила Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, були створені на комп'ютері голови правління телеканалу «Інтер» Ярослава Порохняка. Про це він написав у своєму блозі на «Українській правді».
«Для того, щоб в цьому переконатися, достатньо зайти на сайт Національної ради,знайти Рішення 825 від 15 квітня та скачати розміщену там Угоду з "Зеонбудом" і подивитися "Властивості" розміщених там файлів PDF. Автор документів - Ярослав Порохняк», - пише пан Княжицький.
Зазначимо, що зараз на сайті Нацради неможливо скачати типові угоди - додатки до рішення № 825 і перевірити властивості цих документів.
Голова Національної ради Володимир Манжосов пояснив «Детектор медіа» відсутність документів на сайті технічними негараздами у зв'язку із запуском оновленої версії сайту: «Лариса Михайлівна (Мудрак) казала, коли презентувала зміни на сайті, що деякий час іще можливі якісь перепони доступу до сайту у зв'язку із тим, що він доопрацьовується».
Водночас він не захотів коментувати інформацію з блогу Миколи Княжицького, яку називає вигадкою. Зазначив лише, що проект типової угоди надійшов до Нацради на затвердження від компанії «Зеонбуд».
«Детектор медіа» також попросила Ярослава Порохняка прокоментувати інформацію пана Княжицького. «Я получал проект типового договора и вносил в него определенные правки. Некоторые из них были учтены, некоторые - нет. Как я мог оказаться в авторах данного документа, я не знаю», - відповів пан Порохняк.
Після публікації новини «Детектор медіа» отримала ще й коментар прес-служби Національної ради. У ньому Нацрада заявляє, що «користувачі, які спілкуються із Національною радою за допомогою електронної пошти, не можуть вважатися авторами офіційних документів, що розміщені на сайті Національної ради».
Прізвище Порохняк у властивостях pdf-файлу з текстом типової угоди в прес-службі регуляторного органу пояснили тим, що під час підготовки договору проект був розповсюджений серед низки телевізійних менеджерів із метою внесення змін і доповнень до нього. «Пропозиції до Національної ради надходили різними каналами зв'язку, в тому числі електронною поштою. Тому у фінальному тексті могло стояти будь-яке інше прізвище», - йдеться в коментарі прес-служби.
Крім того, Нацрада нагадує про проблеми функціонування сайту, на якому в цей час відбувається технічне оновлення та переїзд на новий сервер. Нині типові угоди вже знову доступні для перегляду або завантаження.
«Детектор медіа»