Утиски громадянських прав азербайджанців розглянуть у Парижі

5 Листопада 2011
0
12532
5 Листопада 2011
18:28

Утиски громадянських прав азербайджанців розглянуть у Парижі

0
12532
Утиски громадянських прав азербайджанців розглянуть у Парижі
16 листопада темою засідання Комітету з правових питань ПАРЄ у Парижі стане погіршення ситуації з порушенням прав громадян та політв’язнів в Азербайджані. Про це повідомила директор Інституту миру й демократії Лейла Юнус. 

Комітет розгляне в тому числі й обвинувачення, висунуті проти головного редактора незалежної щоденної газети «Хурал» Айваза Зейналли. Раніше стурбованість щодо правопорушень в Азербайджані висловила Парламентська асамблея.

Як зазначають представники «Репортерів без кордонів», 4 листопада Апеляційний суд Баку на закритому слуханні підтвердив рішення про утримання упродовж 3 місяців у попередньому ув’язненні Айваза Зейналли. Нагадаємо, наприкінці минулого тижня його арештували за звинуваченнями у хабарництві та здирництві. 

Якщо журналіста засудять, йому загрожує до 12 років тюремного ув’язнення. 

Підставою для судового переслідування пана Зейналли став позов депутата парламенту від правлячої партії Ґюляр Ахмедової. Вона стверджує, що редактор вимагав у неї хабаря у розмірі 10000 манатів (12 700 доларів США). Зейналли заперечує усі звинувачення й інакше тлумачить стосунки з членом парламенту. Згідно з його версією, Ахмедова пропонувала йому гроші «в обмін на лояльність до влади», однак від цієї пропозиції відмовився.

20 жовтня судові виконавці вчинили рейд в редакцію «Хуралу» і конфіскували майно за невиплату штрафів за попередніми позовами. Випуск газети призупинився. 

Як розповів нью-йоркському Комітету захисту журналістів директор бакинського Інституту свободи і безпеки репортерів Емін Ґусейнов, газета «Хурал» критикувала репресивну політику президента Ільхама Алієва щодо незалежних журналістів і активістів опозиції. 

У рейтингу свободи преси «Репортерів без кордонів» Азербайджан посідає 152 місце серед 178 держав. Після того, як під впливом арабської весни країну охопила хвиля мирних демонстрацій, журналісти, блоґери та активісти у цій країні не раз виступали жертвами жорстоких погромів.

«Телекритка»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
12532
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду