Державні ТРК провели телеміст до 60-річчя телебачення і переходу на цифру
Вчора, 27 жовтня, відбувся телеміст державних ТРК «Ужгород-Луганськ-Харків-Сімферополь-Київ-Кіровоград-Рівне», присвячений 60-річчю українського телебачення - історії становлення та новітнім технологіям розвитку. про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.
У прямому ефірі в семи телестудіях обговорювалися перспективи розвитку українського телебачення і проблемні питання, що виникають в процесі запровадження цифрового мовлення. Все це - на прикладах обласних телерадіокомпаній.
В рамках телемосту також відбувся прем'єрний показ відеофільму «Цифрове телебачення - європейський досвід» (хронометражем 33 хвилини), відзнятий журналістами Закарпатської ОДТРК в країнах Західної Європи, які вже здійснили перехід на цифрове мовлення або ж завершують цей процес.
Участь у телемості взяв голова Держкомтелерадіо Олександр Курдінович. У студії Київської державної регіональної телерадіокомпанії він відповів на запитання журналістів, медіаекспертів та глядачів про технологічну складову переходу на цифрове телебачення, можливості поєднання супутникового і цифрового наземного ефірного мовлення для забезпечення покриття всієї території країни, в тому числі - і гірських районів тощо.
«Сьогодні ми здійснюємо підготовку заходів, реалізація яких розпочнеться вже з наступного року - це забезпечення малозахищених верств населення сет-топ-боксами (приймачами сигналу). Дуже важлива адресність надання цієї допомоги, важливо знати, скільки уже продано сет-топ-боксів. І технологія збору такої інформації є. Саме на основі цих даних і буде прийматися рішення про перехід від аналогового на цифрове мовлення», - сказав пан Курдінович.
Також він зазначив, що у процесі переходу на цифрове наземне ефірне мовлення набагато важливішою є не технологічна, а соціально-психологічна складова. Зокрема, він наголосив на необхідності проведення широкої інформаційно-роз'яснювальна кампанії.
«У телеглядача буде вибір: або дивитися цифрове наземне ефірне телебачення - 32 канали у безкоштовному доступі, або придбати супутникову антену, сет-топ-бокс і дивитися програми через супутник. Тобто, обирати між платним і безкоштовним телебаченням, - підкреслив голова Держкомтелерадіо. - Якщо ми сьогодні не здійснимо перехід на цифрове ефірне мовлення, то глядачі протягом найближчих років поступово втрачатимуть можливість користуватися безкоштовним сигналом».
«Детектор медіа»