Овчаренко пояснює звільнення Бердичевської «зменшенням обсягу роботи»
Головний редактор тижневика «Аргументы и факты Украина» Андрій Овчаренко пояснює звільнення журналіста Марини Бердичевської «зменшенням обсягу роботи» редакції. Про це він повідомив у коментарі «Детектор медіа».
Як уже повідомляла ТК, Марина Бердичевська звернулась до Дніпровського районного суду Києва з проханням визнати її звільнення з посади кореспондента тижневика «Аргументы и факты Украина» незаконним. Оскільки, на її думку, порушена низка норм трудового законодавства і скорочення проводилося з єдиною метою - звільнити її.
Пан Овчаренко наголосив, що у зв'язку зі зменшеннями обсягів роботи з'явилась необхідність скоротити одну посаду кореспондента.
«Я пояснив цю ситуацію Марині і запропонував - альтернативу - звільнитися за власним бажанням. На мою думку, людину з таким формулюванням у трудовій книжці візьмуть на роботу більш охоче, ніж звільнену за скороченням. Однак вона відмовилась, тому я взяв у бухгалтерії наказ і дав його на ознайомлення Бердичевській», - сказав Андрій Овчаренко. Він переконує, що всі вимоги закону були збережені і безпосереднє звільнення відбулося за два місяці.
Також, за його словам, у плані значилась низка статей Марини Бердичевської: «Однак вона просто пропала - всі два місяці не з'являлась у редакції. А замість її статей "АиФ" отримав судовий позов».
Натомість Марина Бердичевська стверджує протилежне. «04.04.2011 під час бесіди з Овчаренко А.В. останній в усній формі повідомив мені, що розміщувати мої статті на шпальтах газети він не зможе навіть в найближчі 2 місяці, оскільки місця для них немає. Вказане я розцінюю як безпідставне відсторонення мене від роботи, в той час, як я перебувала у штаті тижневика, і відсторонення мене від роботи могло відбутися тільки з підстав, зазначених у статті 46 КЗпП України. Перелік цих обставин є вичерпним і розширювальному тлумаченню не підлягає. Жодна із передбачених законодавством підстав для відсторонення мене від роботи фактично не існувала. Тому відмову Відповідача розміщувати мої статті ще до їх написання я розцінюю як безпідставну, протизаконну, дискримінаційну, таку що грубо порушує гарантовані законом трудові права працівника», - йдеться у її позовній заяві.
Саму позовну заяву пан Овчаренко називає «чтивом по-своему занимательным» і висловлює впевненість у тому, що газета цю справу виграє, «оскільки при звільненні Марини Бердичевської підприємство не порушило ніяких законів».
«Детектор медіа»
