В Ефіопії судитимуть шведських репортерів

12 Жовтня 2011
0
9454
12 Жовтня 2011
17:54

В Ефіопії судитимуть шведських репортерів

0
9454
В Ефіопії судитимуть шведських репортерів

Публічні звинувачення в тероризмі, висунуті  прем'єр-міністром Ефіопії Мелесом Зенауї  двом арештованим шведським репортерам, «наперед визначають, чим закінчиться їхня справа», заявив Комітет захисту журналістів (CPJ).

 

У повідомленні, вміщеному 11 жовтня на сайті цієї міжнародної громадської організації, висловлюється тривога у зв'язку з інтерв'ю прем'єр-міністра норвезькій газеті Aftenposten. Зенауї назвав Йогана Перссона та Мартіна Шіббі, які співпрацювали зі шведською фотоагенцією Kontinent і були арештовані на території Ефіопії, спільниками терористів.

 

«Вони - не журналісти, - стверджував очільник африканської держави. -  Навіщо було журналістам зв'язуватися з терористичною організацією,  прибувати з нею в нашу країну у супроводі озброєних терористів і  разом з ними брати участь у боях? Якщо це журналістика, тоді я не знаю, що таке тероризм». Зенауї назвав майбутній судовий процес над шведськими репортерами «звичайною кримінальною справою».

 

Йогана Перссона та Мартіна Шіббі арештували у липні після того, як вони перетнули  кордон  між Ерітреєю та Ефіопією з повстанцями Національно фронту визволення Оґадена ((ONLF),  що діє у багатій на нафту ефіопській провінції. Згідно із законом, ухваленим 2009 року,  журналісти  наражаються на ризик 20-річного тюремного ув'язнення за публікацію матеріалів прихильників цієї організації, визнаних владою Ефіопії терористичною.

 

«Від самого арешту ефіопський уряд поставив під загрозу основні права Йогана Перссона та Мартіна Шіббі  на  захист - передусім презумпцію невинуватості, - наголошує КЗЖ.Їх зображували в медіа як співучасників терористів, звинувачуючи в тероризмі без присутності  адвокатів».

 

За повідомленнями зі Стокгольма, жоден шведський журналіст поки що не отримав візу, аби мати змогу висвітлювати судовий процес, призначений на 18 жовтня в Аддіс-Абебі.

 

Згідно з дослідженням КЗЖ, Ефіопія посідає  друге місце після сусідньої Еритреї  на африканському континенті за числом ув'язнених журналістів і перше місце в світі  за числом журналістів, які через репресії проти незалежної преси  опинилися у вимушеній еміграції.

 

«Детектор медіа» 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
9454
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду