Геращенко: У провалі мораторію на перевірки ЗМІ винні й журналісти

30 Вересня 2011
15968
30 Вересня 2011
15:16

Геращенко: У провалі мораторію на перевірки ЗМІ винні й журналісти

15968
Громадські організації хочуть внести до проекту про парламентські вибори норми, які гарантують незалежне висвітлення виборчого процесу
Геращенко: У провалі мораторію на перевірки ЗМІ винні й журналісти

У відхиленні законопроекту № 7872 про мораторій на перевірки ЗМІ під час виборів потрібно звинувачувати не тільки діючу владу, а й журналістів. Таку думку висловила народний депутат Ірина Геращенко під час конференції «Чи зможуть ЗМІ критикувати владу під час виборів 2012?», яка відбулася в Києві 30 вересня.

 

«Мене здивувала позиція провладної фракції, яка не проголосувала за законопроект, оскільки текст фактично був переписаний із постанов, які парламент ухвалював перед кожними виборами. Крім того, серед авторів проекту є представники майже всіх фракцій. Автори погоджувалися доопрацювати документ між першим і другим читанням, врахувавши всі зауваження. Але більшість не підтримала це проект навіть в першому читанні», - сказала Ірина Геращенко. За словами народного депутата, за такий стан справ варто критикувати і журналістів, яким, в переважній більшості, байдуже до питань цензури. «Журналісти про це згадають, коли розпочнеться виборча кампанія і у них виникнуть проблеми», - додала вона.

 

Щодо ж рівного доступу кандидатів у депутати до ЗМІ під час виборів, то на думку, Ірини Геращенко, такого доступу немає й нині у діючих депутатів. «Важко пробитися на ОДТРК, навіть маючи законні права», - зауважила Ірина Геращенко.

 

Учасники конференції, організаторами якої були Українська асоціація видавців періодичної преси та Індустріальний телевізійний комітет, обговорили проект закону «Про вибори народних депутатів України», підготовлений Мін'юстом на прохання президента. Проект незабаром має бути зареєстрований і розглянутий у парламенті.

 

Юристи і журналісти, які брали участь у конференції, виокремили низку проблемних правових норм, які регулюють діяльність ЗМІ під час виборів. На думку учасників, до цього законопроекту варто внести положення про заборону перевірок ЗМІ не тільки під час виборів, а й після них. Зокрема, юрист НСЖУ Тетяна Котюжинська вважає, що не можна проводити перевірки ЗМІ, пов'язані з виборами, через півроку після них. Перевірки необхідні лише тоді, коли є встановлений судом факт порушень виборчого законодавства.

 

Тетяна Котюжинська також запропонувала внести до законопроекту про вибори народних депутатів норми про доступ до публічної інформації або зробити посилання на закон «Про доступ до публічної інформації».

 

На думку юриста Інституту розвитку регіональної преси Людмили Опришко, право на відповідь у ЗМІ треба замінити на право на спростування, оскільки зазвичай відповідь дається кандидатом у депутати на оціночні судження, які він вважає недостовірними. А право на спростування дає можливість вимагати спростування фактів, які є неправдивими  не тільки на думку самого кандидата.

 

Також лунали пропозиції чіткіше виписати статтю про передвиборчу агітацію та інші.

 

Учасники конференції вирішили всі узгоджені пропозиції направити президенту, Міністерству юстиції, парламенту з проханням сприяти доповненню проекту про вибори народних депутатів нормами, що гарантують незалежне висвітлення парламентських виборів 2012 року.

 

Нагадаємо, 23 вересня 2011 року Верховна Рада відхилила законопроект № 7282 «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони проведення перевірок засобів масової інформації у період передвиборної агітації».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
15968
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду