Манжосов: Через стандарт DVB-T2 не потрібно змінювати план радіочастотного ресурсу
Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України надала роз'яснення щодо стандарту цифрового наземного телевізійного мовлення DVB-T. Відповідно до нього, застосування DVB-T2 не потребує внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України. Про це на брифінгу 28 вересня повідомив голова Нацради Володимир Манжосов.
Як повідомляє прес-служба, у роз'ясненні йдеться, що відповідно до пункту 38.1 Плану використання радіочастотного ресурсу України, до переліку діючих в Україні радіотехнологій віднесено радіотехнологію «Цифрове наземне телевізійне мовлення стандарту DVB-T», де саме літера «Т» (Terrestrial - наземний) визначає відмінність технології у DVB системах, а саме: «S» (Satellite - супутник) та «C» (Cable - кабель).
Нормативним документом, що визначає цю технологію, є Державний стандарт України ДСТУ EN 300 744, розроблений на основі відповідного європейського стандарту. У Плані використання частотного ресурсу цей стандарт визначено і як базовий, і як основний загальний стандарт.
«Еволюційним розвитком стандарту DVB-T став стандарт DVB-T2, що суттєво покращує показники пропускної здатності фізичного каналу телевізійного мовлення за умови непогіршення інших характеристик цього каналу і не вносить змін у побутову інфраструктуру та порядок функціонування мереж цифрового ефірного наземного телевізійного мовлення, що визначені базовим стандартом. Стандарт мовлення DVB-T2 доповнює DVB-T (EN 300 744) в частині застосування більш ефективних видів модуляції і підвищує майже на 50% ємність каналів цифрового телевізійного мовлення. Ці зміни не впливають на інші характеристики каналу телевізійного мовлення, а тому повністю відповідають вимогам підписаної Україною Регіональної угоди «Женева-2006», що підтверджується документами Міжнародного союзу електрозв'язку, ETSI та Європейського радіомовного союзу», - йдеться у повідомленні Нацради.
Як повідомляла «Детектор медіа», телеканал ТВі оскаржив цифровий конкурс Нацради через незаконність (на думку каналу) технології DVB-T2.
Під час чату на «Детектор медіа» голова Нацради Володимир Манжосов зауважив, що немає окремого телевізійного формату DVBT-2: «Це модифікований варіант формату DVBT. В плані використання радіочастотного ресурсу так і зазначено: "DVBT - базовий формат". Це як магістраль, скажімо, Київ - Бориспіль, якою можна приїхати з Києва до Борисполя. До Львова неможливо. Але якщо додати до цієї магістралі одну, дві чи три додаткові смуги, вона не стане магістраллю Київ - Бориспіль - 2».
«Детектор медіа»