Комітет захисту журналістів – проти амністії убивць репортерів у Непалі
Виконавчий директор нью-йоркського Комітету захисту журналістів (CPJ) Джоел Саймон застеріг прем'єр-міністра Непалу Бабураму Батаррая, що в результаті урядових рішень засуджені убивці журналістів «можуть опинитися на волі». В адресованому йому листі він закликав «не жертвувати в політичних інтересах правосуддям» і «чесно визнати усі злочини вчинені в минулому проти преси».
У разі здійснення висунутої під машкарою національного примирення пропозиції про закриття як «політично вмотивованих» справ, пов'язаних з масовим насильством упродовж останніх 15 років, наголошується у листі, це «легітимізує безкарність убивць журналістів до і під час маоїстського заколоту.
«Закриття нерозкритих або частково розкритих справ, пов'язаних із убивством репортерів, було б актом несправедливості щодо загиблих по обидві сторони у жорсткому конфлікті, - стверджує Джоел Саймон. - Це заохочувало б нові напади, погрози та переслідування, з якими журналісти зіштовхуються сьогодні у національному масштабі. Це означало б, що для вашого уряду захист свободи преси - ніщо».
За індексом безкарності КЗЖ за 2001 рік Непал посідає сьоме місце у світі (цей показник визначається за співвідношенням нерозкритих убивств журналістів з чисельністю населення країни).
Теперішній прем'єр-міністр країни є водночас заступником голови Комуністичної (маоїстської) партії Непалу. Під час перебвання при владі його попередника Пушпа Камал Дахал, також маоїста, було закрито 350 справ про зниклих без вісті, зокрема, й справу незалежного журналіста Пракаша Сінгха Такурі.
«Детектор медіа»
