Комітет захисту журналістів – проти амністії убивць репортерів у Непалі

16 Вересня 2011
0
9787
16 Вересня 2011
17:27

Комітет захисту журналістів – проти амністії убивць репортерів у Непалі

0
9787
Комітет захисту журналістів – проти амністії убивць репортерів у Непалі

Виконавчий директор нью-йоркського Комітету захисту журналістів (CPJ) Джоел Саймон застеріг прем'єр-міністра Непалу Бабураму Батаррая, що в результаті урядових рішень засуджені убивці журналістів «можуть опинитися на волі». В адресованому йому листі він закликав «не жертвувати в політичних інтересах правосуддям» і «чесно визнати усі злочини вчинені в минулому проти преси».

 

У разі здійснення висунутої під машкарою національного примирення пропозиції про закриття як «політично вмотивованих» справ, пов'язаних з масовим насильством упродовж останніх 15 років, наголошується у листі, це «легітимізує безкарність убивць журналістів до і під час маоїстського заколоту.

 

«Закриття нерозкритих або частково розкритих справ, пов'язаних із убивством репортерів, було б актом несправедливості щодо загиблих по обидві сторони у жорсткому конфлікті, - стверджує Джоел Саймон. - Це заохочувало б нові напади, погрози та переслідування, з якими журналісти зіштовхуються сьогодні у національному масштабі. Це означало б, що для вашого уряду захист свободи преси - ніщо».

 

За індексом безкарності КЗЖ за 2001 рік Непал посідає сьоме місце у світі (цей показник визначається за співвідношенням нерозкритих убивств журналістів з чисельністю населення країни).

 

Теперішній прем'єр-міністр країни є водночас заступником голови Комуністичної (маоїстської) партії Непалу. Під час перебвання при владі його попередника Пушпа Камал Дахал, також маоїста, було закрито 350 справ про зниклих без вісті, зокрема, й справу незалежного журналіста Пракаша Сінгха Такурі.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
9787
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду