Гранти Human Rights Watch за відданість свободі слова отримали 48 авторів
48 авторів із 24 країн світу відзначені цього року грантами «за відданість свободі слова та мужність, виявлені під час переслідувань», повідомляє правозахисна організація Human Rights Watch.
У цьому списку - журналісти, блогери, романісти, драматурги, поети, співець-виконавець пісень і карикатурист. Семеро з цьогорічних лауреатів попросили не називати їхніх прізвищ, щоб уникнути нових переслідувань.
Переважна більшість лауреатів - з країн Азії, а також з Африки та Близького Сходу. В американському списку - один венесуелець і один мексиканець. В європейсько-центральноазійському - білорус Ніколай Халезін і казах Рамазан Єсергеопов.
Координатор програми грантів Human Rights Watch Лоуренс Мосс відзначив, що «уряди свавільно арештовували, тримали в ув'язненні, навішували ярлики і застосовували до цьогорічних лауреатів закони про заколот, щоб змусити їх мовчати. Їх переслідували, їм погрожували, на них чинили напади, проти них висували сфабриковані звинувачення, їх кидали до буцегарень або катували за те, що вони висловлювали свої погляди та інформували громадськість. Багатьох інших залякували, змушуючи до самоцензури».
Human Rights Watch щороку надає гранти авторам - жертвам політичних переслідувань і порушень прав людини. Вони носять імена американського драматурга Ліліан Гелман та романіста Дешіела Геммета, яких у період маккартизму викликали на допити у конгресовий комітет з антиамериканської діяльності. Гелман зіштовхнулася тоді з проблемою пошуку роботи, а її компаньйон потрапив до в'язниці.
Відколи Human Rights Watch почала присуджувати гранти, їх отримали понад 700 діячів з 92 країн світу на загальну суму більшу, ніж 3 мільйони доларів.
«Детектор медіа»
