Інтернет: новий епізод в історії телевізійних груп

8 Серпня 2011
0
35805
8 Серпня 2011
08:34

Інтернет: новий епізод в історії телевізійних груп

0
35805
Інтернет вважали загрозою телевізійному бізнесу. Безкоштовний онлайн-контент міг відвести очі глядачів від телевізорів, позбавивши телемережі реклами, а кабельних операторів - абонентів. Але телебачення не пішло шляхом музичної індустрії, що постраждала від вебу.
Інтернет: новий епізод в історії телевізійних груп

Мейнстрім-шоу, виготовлені крупними телемережами, - найпопулярніший контент глобальної мережі, а кабельні оператори тепер транслюють шоу на комп'ютери та планшети.

 

Минулого тижня шквал нових угод між телемережами, кабельними операторами і цифровими компаніями відкрив несподівано динамічний сегмент ринку, де правила телебізнесу США переписуються на льоту.

 

Телеканали і кіностудії заробляють на продажі свого контенту на ринку, який активно збільшує свої обсяги. Провідному сервісу платного цифрового ТБ- і фільмопоказу Netflix кидають виклик нові учасники, такі як Amazon і Walmart. А кабельні оператори вживають більш агресивних заходів для захисту своїх бізнес-моделей від загрози онлайн-конкурентів.


Стрімке збільшення пропозицій щодо онлайн-відео сприяє прибуткам телевізійних мереж і кіностудій. NBC, ABC і CBS отримали новий попит на їхній величезний каталог програм.

Минулого тижня Netflix і Amazon підписали договори з CBS і NBC Universal щодо прав на показ шоу та фільмів, таких як 90210 і Ноттінг-Хілл, через інтернет.

 

«Цифрова медіадистрибуція - додаткова знахідка для прибутків кіно- та телестудій, - стверджує аналітик Barclays Capital Ентоні ДіКлементе. - Власники медіаконтенту, на зразок CBS, продовжують користуватися простими законами попиту та пропозиції».

 

Пан ДіКлементе вважає, що Amazon заплатить $100 млн CBS менш ніж за два роки і що CBS отримує $200 млн від Netflix за дворічний контракт. Інші мережі та кіностудій підписують аналогічні угоди з онлайн-дистриб'юторами, знаходячи новий ринок збуту для своїх старих шоу. ДіКлементе передбачає, що ще більше угод з такими компаніями як Google, Microsoft і Facebook будуть укладені найближчим часом.

 

Netflix, що має більш ніж 25 млн абонентів і величезну бібліотеку контенту, - серед лідерів цифрового розповсюдження. Компанія, яка минулого тижня вивела себе із числа претендентів на купівлю Hulu, зміцнила свої бібліотеки і їхні міжнародні перспективи, уклавши ліцензійну угоду з CBS, щоб транслювати деякі телемережі США через інтернет у Канаді та Латинській Америці.

 

 

kung fu panda

 

Netflix має ексклюзивні ліцензійні угоди з кількома голлівудськими студіями і веде переговори з DreamWorks Animation - компанією, що стоїть за «Шреком» і «Кунг-фу Пандою», для інтернет показу їхньої продукції.

Ілюстрація- АР

 

Netflix також підписав ліцензійну угоду з Televisa, найбільшим мовником Мексики, який має близько 3000 годин телесеріалів та інших програм. Він має ексклюзивні ліцензійні угоди з кількома голлівудськими студіями, в тому числі Paramount Pictures, а також веде переговори з DreamWorks Animation, компанією, що стоїть за «Шреком» і «Кунг-фу Пандою», щоб транслювати її продукцію, коли її угода на трансляцію з Time Warner HBO закінчиться у 2013 році.

 

Але сервісу, який донедавна сприймався неприступним, кидає виклик зростаюча кількість добре озброєних конкурентів.

 

Amazon пропонує онлайнові ТБ-шоу і фільми, Google розробляє власну стратегію телебачення (хоча вона мала не найкращий старт), а Walmart інвестує у Vudu, свій сервіс онлайн фільмів на замовлення.

 

«Це компанії, які мають багато грошей, щоб конкурувати з Netflix», - каже Джонатан Вейц, партнер IBB Consulting.

 

Amazon поки що найсильніший конкурент Netflix. Наприкінці липня група досягла угоди з NBC Universal щодо показу фільмів компанії включно з «Елізабет» - це наступний крок за договором із CBS.

 

Значні витрати Amazon, Netflix та інших викликають занепокоєння у кабельних операторів, таких як Comcast. Після того як найбільші кабельні оператори США збільшили свою кількість абонентів за минулий квартал, керівники і аналітики заявили, що загроза з боку нових цифрових дистриб'юторів, на зразок Netflix, була перебільшена.

 

Згодом, на минулому тижні, Time Warner Cable повідомили про втрату 16000 абонентів відео у другому кварталі.

 

Найочевиднішою ознакою того, що мережі побоюються підриву своєї основної бізнес-моделі, стало те, що Fox - ефірний мовник, що належить News Corp - минулого тижня вжив заходів з обмеження кількості безкоштовного контенту, викладеного в інтернеті.

 

Переклад Максима Кравченка

Ілюстрація - webcrunch.ru

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Девід Геллс, Метью Гарахан, The Financial Times
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
35805
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду