У Донецьку відкрили юридичний онлайн-центр для журналістів

12 Липня 2011
0
4888
12 Липня 2011
13:19

У Донецьку відкрили юридичний онлайн-центр для журналістів

0
4888
У Донецьку відкрили юридичний онлайн-центр для журналістів

У Донецьку відкрили юридичний онлайн-центр, де журналісти зможуть отримати правову допомогу. Про це повідомляє «Німецька хвиля» з посиланням на керівника проекту Наталію Грановську.

 

Новий інтернет-проект пропонує журналістам інформацію, яка стосується різних аспектів діяльності ЗМІ: законодавча база, правова допомога, коментарі та поради від колег.

 

Крім того, новий центр здійснюватиме моніторинг судових процесів проти медіа й фіксуватиме випадки порушення свободи слова.

 

Сайт створювався як регіональний проект, однак, як стверджують його засновники, звернення від журналістів надходять уже з різних регіонів.

 

Як говорить Наталія Грановська, найбільша проблема для українських журналістів - це отримання достовірної інформації. За її словами, ситуація суттєво не змінилась і після ухвалення закону про доступ до публічної інформації. Пані Грановська сподівається, що закон про корупцію, який набув чинності 1 липня й передбачає відповідальність за надання неповної чи недостовірної інформації, буде більш дієвим.

 

Експерт зазначає, що найчастіше журналісти на Донеччині звертаються за правовою допомогою, коли справа доходить уже до суду. Характерні випадки, коли мери міст, депутати місцевих рад чи публічні особи подають позови про спростування «компромату» і вимагають завеликі суми для відшкодування моральних збитків, завданих публікацією, начебто, недостовірної інформації. На думку Грановської, таким чином опозиційні до влади ЗМІ можна довести до банкрутства й знищити.

 

За словами Наталії Грановської, як правило, такі «розправи зі ЗМІ» найчастіше спостерігаються в передвиборний період. Українські реалії, які змалював медіа-експерт, виглядають приблизно так: виграти в суді справу, де позивачем є мер, складно, а якщо ЗМІ подає апеляцію, то має ще сплатити величезне держмито. Однак сьогодні чимало донецьких ЗМІ, як правило, намагаються провести юридичну експертизу своїх матеріалів перед публікацією, каже експерт.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
4888
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду