13:06
Понеділок, 11 Липня 2011

Томенко прогнозує закриття низки друкованих ЗМІ через ухвалення закону про судовий збір

Томенко прогнозує закриття низки друкованих ЗМІ через ухвалення закону про судовий збір

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко констатує, що влада почала ліквідовувати закони на захист свободи слова. Про це він сказав, коментуючи ухвалення закону «Про судовий збір», повідомляє його прес-служба.

 

Микола Томенко наголосив, що у запроваджених новим законом ставках судового збору відсутні чинні запобіжники щодо захисту ЗМІ та журналістів від необґрунтованих позовних вимог, що пред´являються у зв´язку з їхньою професійною діяльністю.

 

Тож він спрогнозував, що, якщо президент підпише даний закон, то можна очікувати закриття цілої низки друкованих засобів масової інформації. «Можна прогнозувати, що на місцевому рівні чиновники та представники правоохоронних органів, як це було до 2003 року, будуть використовувати судові позови як інструмент закриття передовсім друкованих засобів масової інформації», - зазначив він.

 

Микола Томенко нагадав, що у 2003 році набув чинності, внесений ним закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань забезпечення та безперешкодної реалізації права людини на свободу слова», який передбачав збільшення розмірів ставок державного мита із позовних заяв про відшкодування моральної шкоди залежно від ціни позову. Для прикладу, згідно із законом, із позовних заяв про відшкодування моральної (немайнової) шкоди з ціною позову понад 10 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян позивач сплачував 10% ціни позову, а із позовних заяв з ціною до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 1%. Це, за словами пана Томенка, захищало ЗМІ від закриття через фантастичні суми позовів.

 

«Тоді ми зняли проблему руйнування засобів масової інформації через фантастичні судові збори. Сьогодні Партія регіонів "радісно" відновила дію старої норми і тепер нашого закону, який захищав передовсім друковані засоби масової інформації немає», - зауважив віце-спікер.

 

Як повідомляла ТК, 8 липня Верховна Рада ухвалила закон «Про судовий збір» (законопроект № 7530), який не містить положень, що захищають журналістів від надмірних судових позовів про захист честі і гідності та ділової репутації.

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
13575
Переглядів
Коментарі
Юрій Свірко
17:09 / 11 Липня 2011
ТК, фільтруй базар! http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radac_gs09/gol_karta_zal3?g_id=21932 Поіменне голосування про проект Закону про судовий збір (№7530) - у другому читанні та в цілому 08/липень /2011 12:17 За:238 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:107 Всього:345 Рішення прийнято Томенко М.В. За Ну хіба не покидьок?
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop