Парламент не захотів чіпати Хорошковського

6 Липня 2011
3072
6 Липня 2011
14:51

Парламент не захотів чіпати Хорошковського

3072
Парламент не захотів чіпати Хорошковського

Парламент не підтримав проект постанови щодо звільнення голови Служби безпеки України Валерія Хорошковського.   

 

За відповідне рішення («Про Звернення Верховної Ради України до Президента України з приводу внесення подання про звільнення») проголосували лише 19 (при необхідних 226) із 345 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі. Яз зазначає УНІАН, у залі майже немає депутатів з фракції БЮТ-Батьківщина, оскільки вони перебувають у Печерському суді Києва.

 

Проектом постанови передбачалося схвалити звернення до президента з приводу внесення подання про звільнення голови СБУ Хорошковського, оскільки він «своїми діями завдав шкоди національній безпеці країни».

 

У зверненні зазначається, що «під час свого перебування на відповідальній посаді голови СБУ Хорошковський зарекомендував себе «як непрофесіонал, який діє всупереч національним інтересам країни, дискредитує діяльність СБУ, використовує її для досягнення особистих цілей та створює негативний імідж України».

 

«Безпрецедентно кричущим є конфлікт інтересів В.Хорошковського як державного службовця та як власника декількох бізнес-активів, зокрема телеканалу "Інтер"», - наголошували автори проекту.

 

«Частотний конфлікт» між Хорошковським, 5-м каналом і ТВі, на думку авторів звернення, дав підстави говорити про впровадження політичної цензури в Україні, утиски свободи слова, тиск на суд та використання службового становища Хорошковським у власних цілях.

 

Крім того, у документі вказується, що «офіцери СБУ у межах своєї офіційної діяльності вдаються до тиску на представників інтелігенції, громадських організацій та журналістів».

 

За даними автора проекту постанови (Сергія Соболєва з БЮТ), 18 травня ц.р. з ректором Українського католицького університету о. Борисом Гудзяком зустрівся співробітник СБУ, який «зажадав від ректора провести певну роботу серед студентів навчального закладу з метою запобігання протиправних дій політичного характеру та намагався отримати від о. Бориса Гудзяка підпис під відповідним листом від керівництва СБУ».

 

Також у зверненні зазначається, що «24 травня ц.р. співробітники СБУ провели неофіційну зустріч з кореспондентом газети "Коммерсант-Україна", громадянином Росії Артемом Скоропадським, на якій вони висловлювали сумніви щодо доцільності спілкування журналіста з окремими політиками, зокрема опозиційними, та натякали про депортацію з України».

 

Крім того, автор проекту нагадує про інцидент з керівником представництва німецького Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге.

 

На думку Соболєва, Хорошковський «грубо та систематично порушує Закон України «Про Службу безпеки України», використовуючи Службу безпеки України в партійних, групових та особистих цілях».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3072
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду