Дослідження: найпоширеніший вид «мови ворожнечі» у кримських ЗМІ – звинувачення у націоналізмі

28 Червня 2011
1
1646
28 Червня 2011
12:31

Дослідження: найпоширеніший вид «мови ворожнечі» у кримських ЗМІ – звинувачення у націоналізмі

1
1646
«Лідирують» «Крымское время», «Крымская правда», «Комсомольская правда в Украине - Крым»
Дослідження: найпоширеніший вид «мови ворожнечі» у кримських ЗМІ – звинувачення у націоналізмі

Звинувачення у націоналізмі - різновид «мови ворожнечі», що найчастіше застосовується кримськими журналістами. Такого висновку дійшли експерти ГО «Євпаторійський центр регіонального розвитку» у рамках проекту «Кримські ЗМІ. Мова ворожнечі», який з вересня 2010 року виконується організацією за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

 

Проаналізувавши матеріали 29-ти загальнокримських та місцевих друкованих ЗМІ, експерти зафіксували 44 випадки застосування «мови ворожнечі» як інструменту розпалювання міжнаціональної ворожнечі та нетолерантного ставлення до представників інших етнічних груп.

 

Найчастіше у березні 2011 року «мова ворожнечі» фіксувалася в журналістських
статтях, де об\'єктами нетолерантного ставлення були українці, що звинувачувались у націоналізмі, і росіяни, які найчастіше зображувалися в образливому контексті в анекдотах.

 

Найпоширенішим видом «мови ворожнечі» було створення негативного образу етнічної групи (пов\'язано не з конкретними звинуваченнями, а скоріше передано тоном тексту або фрагмента тексту) -37,25% зафіксованих випадків.

 

На другому місці - звинувачення тієї чи іншої етнічної групи або її представників у націоналізмі, шовінізмі або екстремізмі (31,37% зафіксованих випадків).

 

Згадка етнічної групи або її представників у принизливому або образливому контексті (або просто при згадці етноніма): 11,76% зафіксованих випадків.

 

Частіше за інших підтримували «мову ворожнечі» у своїх березневих матеріалах газети «Крымское время», «Крымская правда», «Комсомольская правда в Украине - Крым».

 

Метою проекту «Кримські ЗМІ. Мова ворожнечі», що здійснюється громадською організацією «Євпаторійський центр регіонального розвитку» за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" є проведення дослідження та оприлюднення фактів розпалювання міжнаціональної ворожнечі та нетолерантного ставлення до 1087 представників інших етнічних груп в кримських засобах масової інформації для подолання впливу стереотипів та упереджень у сфері міжетнічних взаємин, досягнення міжетнічного порозуміння, соціальної та культурної інтеграції національних меншин та етнічних спільнот в українське суспільство на ґрунті взаємоповаги до різноманіття культурних ідентичностей.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1
1646
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Мииша
5065 дн. тому
Пусть ТК и УП проверят. Нас ждет много сюрпризов.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду