ІТК замовив альтернативне дослідження телеперегляду

31 Травня 2011
9471
31 Травня 2011
19:15

ІТК замовив альтернативне дослідження телеперегляду

9471
ІТК замовив альтернативне дослідження телеперегляду

Технічний комітет Індустріального телевізійного комітету (ІТК) замовив телефонне опитування телеглядачів. Дві компанії, що мають власні кол-центри, методом CATI опитували киян про їхні глядацькі звички, перегляд програм та каналів.

 

Опитування було пробним і проводилося поки що один раз.

 

Виконавчий директор ІТК Катерина Котенко підтвердила ТК інформацію і повідомила, що загальна мета дослідження - замірити телеперегляд в альтернативний спосіб. «Це експеримент у рамках контролю якості панелі. Але зіставити отримані дані з даними GfK неможливо, їх не можна порівнювати. Це просто інше, альтернативне дослідження».

 

Нагадаємо, компанія GfK Ukraine разом з «Комунікаційним альянсом» проводять піплметричне дослідження телеперегляду на замовлення ІТК.

 

Результати дослідження, за словами пані Котенко, представлять техкомітету на найближчому засіданні (і після цього «Детектор медіа» сподівається повідомити читачам деякі результати опитування. - ТК).

 

За словами представників телеканалів, метою «пробного» дослідження було протестувати саму методологію і вирішити, чи варто замовляти опитування на постійній основі. Методологія має дозволяти розширить можливості контролю якості даних, які приходять з ринку соціологічних досліджень, і отримувати нові дані щодо глядацьких симпатій. «Потрібно, по-перше, зрозуміти, наскільки адекватними є ті дані, які ми зараз отримуємо з ринку. По-друге - зрозуміти, чи ідентифікують глядачі, що вони, взагалі, дивляться. Які програми, які канали. Це допоможе зрозуміти, працює бренд чи ні», - пояснив мету дослідження представник одного з великих каналів.

 

Він звернув увагу на те, що російський Первый канал проводить власні дослідження аудиторії і її перегляду методом CATI, фактично відмовившись від індустріального піплметричного дослідження. Зауважимо, що за цим дослідженням рейтинги Первого є вищими, ніж показують піплметри.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9471
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду