Іран хоче створити національний інтернет поза всесвітньою мережею
Іран планує створити національний інтернет, який зможе від'єднати іранський кібер-простір від іншого світу, пише «Кореспондент» з посиланням на The Wall Street Journal.
За інформацією видання, ще в лютому 2011 року, коли новини про демократичні акції протесту швидко поширилися Близьким Сходом і Північною Африкою, Реза Багері Асл, директор науково-дослідного інституту при міністерстві телекомунікацій, повідомив іранському інформаційному агентству, що незабаром 60% будинків і підприємств будуть підключені до нової внутрішньої мережі, а через кілька років це пошириться на всю країну.
Як заявив Алі Агамохаммаді, який займається економічними питаннями в уряді Ірану, національна мережа відповідатиме етичному і моральному рівню мусульман. За його словами, мережа спочатку працюватиме паралельно зі звичайним інтернетом - у банків, урядових відомств і великих компаній збережеться до нього доступ. У кінцевому результаті, за його словами, національна мережа прийде на зміну всесвітньому інтернету як в Ірані, так і в більшості мусульманських держав.
«Навряд чи можливо від'єднати Іран і помістити його в замкнений простір. Але вони працюють над цим», - відзначив Фред Петроссян, який поїхав з Ірану в 1990-х і тепер є редактором електронної версії Radio Farda, іранської інформаційної служби «Радіо Свобода».
Як зазначає видання, у Куби теж фактично є два інтернети - один для туристів і урядових чиновників, підключених до зовнішнього світу, а інший - закритий, з обмеженим доступом, за яким ведеться спостереження і який призначений для загального користування. Північна Корея робить також пробні кроки в кіберпросторі, створюючи аналогічну подвійну систему.
А от у Єгипті екс-президент Хосні Мубарак, екс-прем'єр Ахмед Назіф та колишній колишній міністр внутрішніх справ Хабіб аль-Адлі мають сплатити близько 63 млн євро штрафу за те, що наприкінці січня 2011 року вирішили призупинити в країні роботу інтернету і доставку смс-повідомлень. Таке рішення ухвалив суд у Каїрі 28 травня.
«Детектор медіа»