Андрій Шевченко: Україна стане вторинним ринком, якщо не встигатиме за європейським законодавством

12 Травня 2011
10330
12 Травня 2011
15:45

Андрій Шевченко: Україна стане вторинним ринком, якщо не встигатиме за європейським законодавством

10330
Андрій Шевченко: Україна стане вторинним ринком, якщо не встигатиме за європейським законодавством

У роботі Комітету з питань свободи слова на сьогодні є три пріоритети й один стратегічний напрям. Про це сказав голова комітету Андрій Шевченко під час міжнародного круглого столу «Україна і Туреччина на шляху до інформаційного суспільства: реалії та перспективи», який відбувся в столиці 12 травня.

 

«Пріоритетами в роботі є свобода журналіста, прозорість влади та чесність конкуренції, а стратегічним напрямом - гармонізація вітчизняного законодавства з європейським», - зазначив Шевченко. За його словами, якщо Україна не встигатиме за Європою змінювати правил гри, ми просто станемо маргінальною державою і вторинним ринком.

 

На думку Андрія Шевченка, великим здобутком профільного комітету є ухвалення закону «Про доступ до публічної інформації» та нової редакції закону «Про інформацію», а також ратифікація Європейської конвенції мовлення. Він вважає, що без успішного медіаринку неможлива успішна Україна.

 

За словами Шевченка, всі перемоги комітету, зокрема щодо захисту прав журналістів, здобуто на тлі загального згортання демократичних процесів у нашій країні.

 

Проблеми зі свободою слова є не тільки в Україні, а й у Туреччині. Про це сказав учасник круглого столу декан факультету комунікацій Стамбульського університету, професор Айдемір Окай. «За рівнем свободи слова Туреччина на 112-му місці з 200. Тому зі свободою слова в нас не дуже», - додав він.

 

У Туреччині заборонено критикувати парламент, військових і пропагувати тероризм. Також поза критикою засновник республіки Мустафа Кемаль. Саме через критику на його адресу було на три роки закрито доступ до ютубу, повідомив професор Окай.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
10330
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду