EFJ: Свобода преси ніколи не є гарантованою

7 Травня 2011
0
25029
7 Травня 2011
15:58

EFJ: Свобода преси ніколи не є гарантованою

0
25029
EFJ: Свобода преси ніколи не є гарантованою
Група журналістів у Лондоні провела акцію «Я фотограф, а не терорист!», яка має привернути увагу до обмежень на фотографування в громадських місцях столиці під приводом заходів з безпеки і загрози тероризму. Організатори твердять, що приватні охоронні фірми за сприяння поліції часто забороняють громадянам і журналістам робити фотографії у центрі британської столиці.

Акція є частиною міжнародного Дня свободи преси і засвідчила, що боротьба журналістів за право на безперешкодне виконання професійних обов'язків триває і в суспільствах з усталеною демократичною традицією. Більше того, як заявив президент спілки журналістів Арне Кьоніг, Європейська Федерація журналістів закликала запровадити День свободи преси у Європі:

«На жаль, всесвітній день свободи преси дуже необхідний у Європі. Свобода преси ніколи не є гарантованою. Обов'язок журналістів як спостерігачів за демократією вимагає, аби національні і європейські власті взяли на себе відповідальність гарантувати свободу преси як засадниче право».

Вебсайт Бі-Бі-Сі Мій Світ вже писав про доповідь Freedom House, щодо занепаду свободи слова в Україні. Європейська федерація журналістів вказала на переслідування журналістів також у Туреччині та Білорусі та обмеження свободи слова загалом у різних країнах Європи:

«В Угорщині закони про ЗМІ накидають невластивий політичний контроль за діяльністю журналістів, попри деякі виправлення, які вимагала зробити Єврокомісія. Італійський прем'єр-міністр досі контролює імперію ЗМІ та реклами, яка впливає на редакційну незалежність журналістів. В Румунії журналісти ставлять під сумнів національну стратегію безпеки, яка розглядає роботу журналістів як одну із загроз державі. У Болгарії та на Балканах журналісти, які провадять розслідування, зазнають погроз і нападів. В усій Європі умови роботи журналістів стають все більш непевними внаслідок запровадження заходів економії на час кризи та зміни (дерегуляції) законодавства загалом».

Журналісти Бі-Бі-Сі вшанували хвилиною мовчання колег, які загинули у світі протягом минулого року. Цього року 12 журналістів корпорації зазнали фізичних нападів під час виконання своїх обов'язків за межами Британії. 
 
Олександр Гриб, блог Бі-бі-сі
Ілюстрація - http://www.bbc.co.uk
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Олександр Гриб, Бі-бі-сі
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
25029
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду