Наталка Зубар: Медіа обмануті або примушені мовчати? Чому вони не говорять про десятки тисяч поляків на вулиці? (+ВІДЕО)

12 Квітня 2011
31708
12 Квітня 2011
14:01

Наталка Зубар: Медіа обмануті або примушені мовчати? Чому вони не говорять про десятки тисяч поляків на вулиці? (+ВІДЕО)

31708
Міжнародні засоби масової інформації недооцінюють число учасників демонстрації у Варшаві
Наталка Зубар: Медіа обмануті або примушені мовчати? Чому вони не говорять про десятки тисяч поляків на вулиці? (+ВІДЕО)

10 квітня 2011 Варшава, Польща. Десятки тисяч людей вийшли на вулиці вшанувати річницю смерті колишнього президента Леха Качиньського і 95 людей, які загинули в авіакатастрофі в Росії рік тому. Демонстранти щільно заповнили площу перед президентським палацом (Placu Zamkowego) і сусідні вулиці (Krakowskim Przedmiesciu) і виголосили дуже сильні політичні заяви проти польського уряду, і його проросійської політики.



Дивіться гасла:

 

 Відео

 

Klaudiusz Wesolek (його канал на Ютюб), зняв демонстрацію і каже, що зафіксував 100.000 осіб учасників. Дивіться його відео:

 



Відео


Сайт «Майдан» висвітлював подробиці всіх масових політичних протестів у Європі, з часів акції «Україна без Кучми» в 2000-2001 роках, яку було подано аж до найменших дрібниць. Ми знаємо, як оцінювати кількість учасників акції протесту. Оцінюємо число людей, видимі на відео Klaudiusz як 20,000. Це консервативна оцінка. Однак, Klaudiusz і активістка Альянсу Майдан, які брали участь у демонстрації, підтверджують, що вулиці були заповнені людьми далеко за межами камери. Найдоскіпливіші читачі можуть самі вивчити карту і спробувати обчислити число учасників.

Це була дуже велика демонстрація з десятками тисяч людей. Однак польські та міжнародні засоби масової інформації не оцінили масштаб демонстрації належним чином і описали це лише як траурний мітинг.

Найбільший польський часопис gazeta.pl з посиланням на депутата Pawło Poncyliusz наводить цифру 7,000 і пише, що поляки "проголосували ногами" і не взяли участі в цьому дійстві. Погляньте на відео вище знову і самі вирішіть, чи не було все ж таки в цьому місці більше людей, і куди ще там можна було більше їх вмістити?

Gazeta.pl в статті вище розмістила відео, зняте з використанням Геббельсівських методів пропаганди - зблизька, що не дозволяє бачити весь натовп. Це була звичайна практика українських та російських ЗМІ при висвітленні масових акцій протесту в Україні.

Однак міжнародні засоби масової інформації роблять те ж, що і Gazeta.pl - недооцінюють число учасників демонстрації. У найбільш точній статті від Associated Press, передрукованій багатьма ЗМІ, сказано, що «тисячі" взяли участь у демонстрації. Телеканал France24 використовує слова «великий натовп» і не показує саму демонстрацію. Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода вживає вислів «багато поляків». BBC взагалі не висвітлила цю демонстрацію.

Після всього цього я запитую себе, чи міжнародні засоби масової інформації будуть висвітлювати подальші події, що вже трапилися чи можуть надалі трапитися після цієї демонстрації?

Неурядова організація "Stowarzyszenia Solidarni 2010" поставила намет перед палацом Президента. В наметі розмістилися молоді люди, які вимагали відставки уряду, як ми це робили в Україні 2000 року в рамках акції «України без Кучми». Вони планували створити "наметове містечко", як під час помаранчевої революції 2004 року. Їхнє головне звинувачення на адресу прем`єра Дональда Туска полягає в тому, що він продав країну й існує явна небезпека для незалежності Польщі. Дивіться на відео:

 


Відео



Наметова акція була легалізована відповідно до місцевих законів, проте 11 квітня 2011 о 16:30 намет був згорнутий муніціпальною гвардією. Дивіться відео:

 

Відео

 

Під час вилучення намету був брутально побитий охоронцями Міхал Строжик, журналіст з Гданська, який намагався зняти дії гвардійців. Його відвезли до лікарні з травмами. Дивіться його в лікарні:

 


Відео

Використовуйте переклад Google Translate і читайте коментарі до цього відео ( ім'я нападника і номер його жетона там з`ясовано)

Що стало причиною побиття? «Вони сказали мені вийти на тротуар. Я відповів, що я вільний громадянин у вільній країні, і я не піду. Без зайвих дискусій вони ухопили мене за руку і виштовхали на вулицю, відірвавши у мене з рук лептоп і відеокамеру. Я не знаю, що сталося з цим обладнанням. Не було жодних підстав для такого жорстокого поводження по відношенню до мене», - сказав Міхал.

Поляки, в яких я розпитала, не пам'ятають випадків, коли людей били поліцейські або інші правоохоронні органи. Правозахисники, які відстежують тортури в міжнародному масштабі, сказали, що подібні випадки трапляються в Польщі дуже рідко.

Жорсткі коментарі до іншого відео наголошують: «Оскільки президент Качинський був убитий, Польща була окупована фашистами, вибори були сфальсифіковані, спецслужби захоплені злочинцями і служать для злочинців, іноземні розвідники працюють в МЗС, праве крило і патріотичні поляки позбавлені роботи, їх звільняють з роботи. Національного багатства майже не залишилося ... Що ж ми чекаємо?».


А мені цікаво, що міжнародні засоби масової інформації чекають? Що змусило їх закрити очі на події в Польщі?

Наталка Зубар, редактор сайту «Майдан»

Координатор ВГО «Альянс Майдан»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Наталка Зубар, «Майдан»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
31708
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду