Експерти пропонують кодифiкувати законодавство в iнформацiйнiй сферi

5 Квітня 2011
0
12182
5 Квітня 2011
14:07

Експерти пропонують кодифiкувати законодавство в iнформацiйнiй сферi

0
12182
Експерти пропонують кодифiкувати законодавство в iнформацiйнiй сферi

Мiжнародна громадська органiзацiя «Європейська медiаплатформа» пропонує представникам влади та громадськостi пiдписати меморандум про взаєморозумiння щодо прiоритетностi розвитку в Українi iнформацiйного суспільства й кодифiкувати законодавство в iнформацiйнiй сферi. Про це представники організації заявили 5 квітня на прес-конференції.

 

«Ми вітаємо указ президента про призначення цього року роком освіти та інформаційного суспільства, але хотіли б бачити конкретні кроки», - сказала президент «Європейської медіаплатформи» Ханне Северінсен.

 

На думку експертів, українське законодавство потребує змін для розвитку інформаційного суспільства. «Ми поставили собі за мету кодифікацію українського законодавства», - сказала директор «Європейської медіаплатформи» Оксана Приходько.

 

Утім, на думку керівника центру законодавчих ініціатив Незалежної асоціації телерадіомовників Ольги Большакової, створення інформаційного кодексу - це дуже тривалий і дорогий процес, і вона наразі не бачить структури, яка могла б провести зараз в Україні цю роботу і профінансувати її. «У нашій сфері найбільш терміновим є прийняття нового закону про телебачення і радіомовлення, який стане першим кроком до цієї кодифікації і буде єдиним документом, що регулюватиме телерадіосферу. Тим паче, що перехід до цифрового телебачення на сьогодні законом не врегульований», - зазначила Ольга Большакова.

 

Представник адміністратора домену .ua Дмитро Кохманюк вважає, що необхідно розмежувати відповідальність за інтернет-ресурс і за розміщений там контент: «Великою проблемою є конфіскація серверів, на яких знаходиться неліцензійний контент. Є дуже гарний американський закон DMCA (Digital Millennium Copyright Act), який допомагає провайдеру зняти із себе відповідальність за порушення його клієнтом законів і який доцільно скопіювати».

 

Закон DMCA, за його словами, працює приблизно так. Провайдер має представника, який відповідає за контент і розглядає скарги від правовласників. Отримавши таку скаргу, він передає її тому, хто розмістив інформацію. Якщо та людина відповідає йому, що інформація розміщена законно, цієї відповіді провайдеру достатньо, щоб відновити доступ до інформації, водночас він передає відповідь скаржнику і далі сторони можуть з\'ясовувати відносини в суді.

 

На думку Ольги Большакової, провайдери та оператори телекомунікацій - найбільш вразливі ланки в інформаційних процесах. «Провайдер має безліч дозволів на свою роботу від місцевих органів влади, ліцензій від центральних органів - і це створює ризики тиску», - сказала вона і додала, що це, у свою чергу, створює небезпеки прихованого тиску на медіа.

 

Тим часом Дмитро Кохманюк вважає, що інтернет зламає регуляторну політику та унеможливить систему контролю за інформацією. «В Україні неможливо вимкнути всіх провайдерів - і це єдина запорука свободи слова», - наголосив він.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
12182
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду