Пахне смаженим
Два нових проекти, які презентували журналістам, - «Життя на смак» від каналу «Україна» та «Пекельну кухню» від «Плюсів» - об'єднує лише кухонний антураж. Обидві новинки, як і всі навколокулінарні ефіри, адресовані у першу чергу жінкам, але ТРК «Україна» запрошує на затишну кухню на задушевну розмову, а «1+1» у форматі реаліті влаштовує змагання кухарів за грошову винагороду - півмільйона гривень.
Домашня кухня
«Наше шоу здивує глядачів не лише смачними рецептами, а й цікавими історіями з життя гостей. А їхні спогади про дитинство допоможуть глядачам з новою теплотою озирнутися на власне дитинство і на свою родину», - каже Ольга Герасим'юк, ведуча кулінарного шоу «Життя на смак», яке глядач матиме змогу побачити вже в нинішні вихідні. Народна депутатка, яка на «Плюсах» вела, зокрема, ток-шоу «Без табу» і яку свого часу називали гуру соціальної тележурналістики, не приховує радощів iз приводу повернення на екран. Коли ТРК «Україна» замовила у стислий термін формат кулінарного шоу «ISTIL Студіос», яку за контрактом очолює Ольга Герасим'юк, з приводу того, хто стане ведучою проекту, в продакшені думали п'ять хвилин.
У кожному випуску «Життя на смак» ведуча у нібито власній кухні зустрічатиме гостя. (Візаві перших чотирьох ефірів - ведучий і шоумен Максим Неліпа, актор Борис Барський, співачка Євгенія Власова та Міс Україна Всесвіт-2010 Анна Пославська). Спочатку гостю презентують його улюблену з дитинства чи юності страву, потім буде його майстер-клас iз приготування власного фірмового шедевра, а наостанок - приготування з Ольгою Герасим'юк омріяної страви, яку гість ніколи не робив власноруч. Але найголовніше, за словами ведучої, - розмови про життя та сім'ю.
«На вітчизняному телебаченні дуже багато чужого, заїжджих ведучих. Коли канал «Україна» сказав, що хоче зробити щось своє, - ми з задоволенням підтримали ідею», - каже Ольга Герасим'юк.
І трюфелi, i рохкання поросят
Прем'єрний показ проекту «Пекельна кухня» канал «1+1» запланував, можете не сумніватися, на 13-те число. Серед 16 учасників цього реаліті-шоу ще є й учасниця з прізвищем Сатанівська.
На «Плюсах», коли бралися за адаптацію формату Hell's Kitchen, розуміли, що в Україні недостатньо розвинена культура відвідин ресторанів, як в Америці, де на телеканалі Fox успішно йде вже восьмий сезон оригінального реаліті. Тому використали соціальну фішку, яку вже не раз апробували в інших реаліті («Міняю жінку», «Від пацанки до панянки» та «Без мандата»). Учасники вітчизняного кухарського реаліті долучатимуться до високої кухні - готуватимуть лобстерів та трюфелi, але камера показуватиме, наприклад, і домашніх поросят однієї з претенденток на звання наймайстернішого кухаря, і ставлення до телезмагань та кулінарії батька-комбайнера учасника шоу. Ще одну учасницю за участь у шоу звільнили з роботи, інша залишила чоловіка... «Наш проект матиме глибший зміст, ніж американський. Глядача може утримати лише драматизм», - каже продюсер «Пекельної кухні» Дмитро Харитонов.
Для зйомок масштабного шоу «Плюси» побудували спеціальний павільйон і встановили ідентичні американським декорації. У процесі задіяно 46 камер. У кожному епізоді проекту учасники повинні будуть нагодувати щоразу по 60 гостей. Серед охочих поїсти у ресторані «Пекельної кухні» - і знамениті актори та співаки, і групи з, наприклад, військових чи міліціонерів.
Оригінальний проект «Пекельна кухня», який можна дивитися на каналі «Сіті», цікавий у першу чергу головним ведучим - відомим ресторатором Гордоном Рамзі. Але в Україні «1+1», який роботу над проектом почав ще у серпні минулого року, подібної харизматичної особистості серед шеф-кухарів не знайшов. Тому запросив пітерського ресторатора, власника дев'яти ресторанів Арама Мнацаканова, якому допомагатимуть оцінювати вміння учасників Юлія Висоцька - ведуча російської програми «Їмо вдома» та Сергій Гусовський, київський ресторатор, співвласник трьох ресторанів. Усі троє - російськомовні. Дмитро Харитонов каже, що від цього проект не буде менш українським. «У нас навіть англомовний помічник головного шеф-кухаря намагається говорити українською, - каже продюсер. - І всі учасники змагань - українці».
Валентина Самченко, «Україна молода»
Фото - www.umoloda.kiev.ua
