Справа Гонгадзе потребує нових свідчень і реакції нинішньої влади
Екс-голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко переконаний, що розкрити справу Гонгадзе допоможуть свідчення журналістів і «людей, які знають правду». Про це він сказав в ефірі «Шустер live» 25 березня.
«Кожний в цій студії - і ви, Олексій, (Олексій Пукач - ТК), і я, і кожний, хто знає правду, і журналісти в тому числі чесні, які не змирилися з тією брехнею і тими злочинами, які проти них діялися злочинним режимом, мають зараз вчинити достойно: дати свідчення письмові, дати вимоги письмові під керівництвом першого заступника генерального прокурора, врахувати це і дослідити під час слідства», - закликав пан Наливайченко.
Також він нагадав: «Ми говоримо про вбивство Гонгадзе, але маємо говорити, що, яка банда діяла при владі, вбивала й інших людей - журналістів, політиків, а може й просто безневинних громадян. На місці, на яке вказав Пукач в липні 2009-го року, ми знайшли рештки ще 10-ти людей».
Нагадаємо, одна з тем розмови «Шустер live» була означена як «Кучма: зона відповідальності». Коментуючи порушення кримінальної справи проти другого президента України, екс-генпрокурор України Святослав Піскун сказав, що не пов`язує це з політичними мотивами: «Не треба думати, що це політика, що з кимось зводяться рахунки. Це - лакмусовий папірець розвитку демократії в Україні». Також він сказав: «Ні 2002-го, ні 2003-го, ні 2005-го року ні Кучма, ніхто інший не вмішувався і не вимагав від мене незаконних дій. Це дивно було, я щодня чекав, що викличуть в кабінет і скажуть "Вон! "». Треба віддати належне - мене не чіпали і дали можливість працювати».
На необхідності озвучення позиції нинішньої влади наголосила народний депутат з фракції НУ-НС, голова ТСК з питань розслідування цензури в ЗМІ, тиску на свободу слова та перешкоджання законній професійній діяльності журналістів Ірина Геращенко: «Тиждень вже триває розгляд справи про другого президента України. Ми не маємо ніякої реакція Януковича, ми не маємо жодної реакції прем'єр-міністра Азарова. В якій країні таке можливо, щоби кримінальна справа проти президента не мала ніякої реакції влади? Глухонімі!» І в журналістів немає можливості задати запитання. Хіба це не продовження цієї системи, про яку ми говоримо?».
Пані Геращенко наголосила: «Для Європи сьогодні стоїть не тільки питання Гонгадзе. Є ще питання Василя Климентьєва. Вперше за 10 років в Україні знову вбили журналіста, вперше про це не говорять журналісти. Благо, тут в Савіка, ми кілька разів піднімали це питання. Родина та друзі Климентьєва просять, щоб цю справу передали до Генеральної прокуратури, щоб вони це вивчали, бо ж міліціонери до начебто вбивства журналіста. Справа не передається».
Також у програмі планувалося включення з Вашингтону Мирослави Гонгадзе. Як пояснив у коментарі ТК шеф-редактор «Савік Шустер студії» Володимир Долін, спілкування з нею під час ефіру не відбулося з суто технічних причин. «Раніше у Мирослави планувався ефір за її участю, і про те, що їй вдалося домовитися про зміну графіка, ми дізналися лише вчора (у п'ятницю, 25 березня - ТК), тож організувати включення в студії можливості вже не мали. Спілкуватися телефоном і скайпом Мирослава відмовилася», - пояснив Володимир Долін.
Нагадаємо, 24 березня Генпрокуратура висунула обвинувачення колишньому президенту Леоніду Кучмі у справі Гонгадзе після очної ставки з Олексієм Пукачем. Кримінальна справа щодо Леоніда Кучми порушена за ч. 3 ст. 166 Кримінального кодексу в редакції 1960 року («перевищення влади і службових повноважень», карається позбавленням волі строком від 5 до 12 років).
«Детектор медіа»