56% глядачів «Великої політики» на «Інтері» готові захищати свободу слова

26 Березня 2011
19781
26 Березня 2011
02:25

56% глядачів «Великої політики» на «Інтері» готові захищати свободу слова

19781
56% глядачів «Великої політики» на «Інтері» готові захищати свободу слова

56% глядачів ток-шоу «Велика політика з Євгеном Кисельовим» на телеканалі «Інтер» готові брати участь в акціях на захист свободи слова. Такі результати глядацького голосування оголосив в ефірі програми 25 березня ведучий Євген Кисельов.

 

Нагадаємо, що однією з тем ток-шоу була: «Свободи багато не буває: коли за останні декілька років ЗМІ були найбільш незалежними від влади і від власників, чи існує абсолютна свобода слова, ким повинні бути справжні журналісти».

 

Журналіст Мустафа Найєм звернув увагу на те, що головна в країні подія - кримінальна справа проти Леоніда Кучми - не була висвітлена у «Великій політиці». «Ми сьогодні сидимо на ефірі головного політичного шоу країни, головна подія країни - це не ЗМІ, це кримінальна справа проти Кучми. Цієї теми немає у нас в ефірі», - сказав він. Відзначимо, що тема Кучми була піднята на початку програми в рубриках «Пряма мова» (показали без коментарів брифінг Леоніда Кучми під стінами Генпрокуратури) і «SIC!» (авторський сюжет Євгена Кисельова), які не обговорювали з гостями в прямому ефірі.

 

Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко наголосив, що свобода слова залежить від журналістів, власників і влади. На його думку, головними проблемами журналістів є лінь, страх і жадібність, а власників - їхня лояльність до влади.

 

Натомість Євген Кисельов поцікавився в учасників обговорення, чи бачили вони хоч в одній країні світу власників ЗМІ, які були б не лояльними до влади. «Я знав одного, звали його Володимир Гусинський (екс-власник каналу НТВ, на якому колись працював пан Кисельов. - ТК), він дуже швидко позбувся свого медіахолдингу», - нагадав ведучий.

 

Мустафа Найєм навів приклад власника американського телеканалу Fox Руперта Мердока. Однак пан Кисельов відзначив, що для Руперта Мердока, на відміну від українських медіавласників, ЗМІ є основним бізнесом, і йому не погрожують відібрати, скажімо, нафтові свердловини в обмін на нелояльність.

 

На думку ж Олени Бондаренко, члена Комітету з питань свободи слова та інформації, велика частина журналістів не знають законів і норм Кодексу журналістської етики і не виконують їх, «вони читають їх в частині прав, але не обов'язків».

 

Художник Сергій Поярков тим часом звинуватив журналістику в «тотальній продажності». Євген Кисельов розповів, що до нього постійно звертаються політики із запитаннями, як потрапити на ефір: «Не минає й тижня, щоб не залунав телефонний дзвінок або не з'явився який-небудь політик і не спитав, як потрапити на ефір, і потім дивуються, коли я кажу, що потрібен інформаційний привід. Після цього вони питають про людину, яка може вирішити це питання, окрім мене. Окрім мене - ніхто. І вони вражені, що нікому не можна занести грошей (вони цього не кажуть, але я бачу в очах). Приходять люди, які привчені до того, що за гроші можуть потрапити на шпальти чи на ефіри».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
19781
Коментарі
3
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Денди
4993 дн. тому
первым двум: поучаете бондаренко "почнить з себе", чем полностью признали, что журики таки обязанностей не знают. типа ждут - ну когда же другие будут знать и выполнять, вот только тогда и мы начнем знать и выполнять. дурики! не ждите от политиков примера - покажите пример сами!
Ветеран
4993 дн. тому
олени бондаренко хочу напомнить, что среди депутатов-регионалов довольно многие ни разу не были на своём рабочем месте в ВР, они ничего не знали о своих обязанностях, а один из них стал президентом и на этом посту демонстрирует незнание своих обязанностей
Олені Бондаренко
4993 дн. тому
Почніть з себе: більшість депутатів ВР не знають своїх обовязків! І тому не ходять на засідання, голосують чужими картками, і т.п. Але на рахунок прав - назубок!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду