ВСРУ зникла з ефіру

26 Березня 2011
31878
26 Березня 2011
07:19

ВСРУ зникла з ефіру

31878
«Просто так зникнути з ефіру – це ганьба для всього радіомовлення», – пишуть занепокоєні слухачі
ВСРУ зникла з ефіру

З початку року Всесвітня служба «Радіо Україна» (ВСРУ - іномовлення Національної радіокомпанії України) фактично припинила ефірне мовлення, залишившись лише на супутнику та в інтернеті. Єдиною в ефірі продовжує мовити румунська редакція - 1,5 години на добу на частоті 657 кГц.

 

ВСРУ зникала з ефіру поступово: з роками зменшувалися обсяги фінансування; відтак знижувалася потужність передавачів, які передавали сигнал за кордон, з 1000 кВт до 100 кВт; повноцінне мовлення українською, англійською, німецькою та румунською мовами на Європу, Північну Америку, Росію та Австралію стало епізодичним. Зрештою, ВСРУ опинилася в нинішній ситуації. А тим часом на передавачах, які раніше транслювали «Радіо Україна», тепер лунає «Голос Росії»...

 

Редакція ВСРУ отримує листи стурбованих слухачів з-за кордону, яких непокоїть зникнення «Радіо Україна» з коротких хвиль. «Детектор медіа» публікує один із таких листів - із Нью-Йорка.

 

 

Шановна командо «Радіо Україна», привіт із Нью-Йорка!

 

Сподіваюсь, у вас все гаразд і весна прийшла до Києва? Зима була занадто довгою в Нью-Йорку неподалік від французької Канади (провінція Квебек), але весна поступово бере своє. Сніг випав щільним шаром у 5,5 мм, а в найхолодніші дні стовпчик термометра показував -31°С. Тому ви можете собі уявити, як ми всі чекаємо весни. І хоча на озері Онтаріо ще лежить товстий лід, я вже мрію про те, як буду плавати на човні та відпочивати на березі озера. Цього літа я планую насолоджуватися сонечком кожного дня. Сподіваюся, що кінець-кінцем зможу відтаяти. Зима завжди така довга, а літо коротке.

 

Я багато подорожував, тому не писав, але зараз хочу висловити свою думку про деякі речі. Я думаю, що ви отримуєте багато зауважень/скарг про те, що вас немає на коротких хвилях. Я також сумую за вашими передачами. Я думаю, що таке рішення було прийнято з метою економії. Я сам займаюся бізнесом усе своє життя і розумію, що таке бюджет. Інколи обставини вимагають приймати непопулярні рішення, вдаватися до непопулярних дій для того, щоби справа продовжувала існувати. Хочу вірити, що гроші, заощаджені на припиненні ваших передач, допоможуть бідним людям в Україні, таким як та старенька бабуся, якій я купував моркву, коли був у Києві минулої осені. Щодня я бачив її тремтячою від холоду на східцях біля моєї квартири. Мені було дуже її шкода, в той час як інші люди проходили повз неї, не звертаючи уваги, наче вона була невидимою. Я не міг робити вигляд, що її немає, тому і носив багато моркви.

 

Так само я не можу зробити вигляд наче мені байдуже, що «Радіо Україна» зникло навіть не сказавши «до побачення» своїм слухачам, не поінформувавши їх про стан речей. Я думаю, що ваші політики й гадки не мають, наскільки важливим було «Радіо Україна» для міжнародної спільноти слухачів короткохвильового радіо. Навряд чи вони розуміють той величезний позитивний вплив, який мало «Радіо Україна» на десятки тисяч слухачів по всьому світі, як це важливо було для міжнародного іміджу України. «Радіо Україна» було одним із стовпів короткохвильового радіо, і просто так зникнути з ефіру - це ганьба для всього радіомовлення. Таке рішення є ще одним доказом того, що праві ті, хто каже: «Україна передбачено непередбачувана». Мені також шкода Андрія й Таню. Тільки декілька тижнів тому перед тим, як їхня передача «Вітання з Києва» зникла з ефіру, слухачі були впевнені, що «Радіо Україна» продовжуватиме свої трансляції, але цього не сталося. Наскільки ніяково вони повинні були почуватися, а керівництво не повинно було дозволяти, щоб такі речі траплялися з їхніми працівниками. «Радіо Україна» виконувало надзвичайно важливу місію. Я вважаю, що тепер, коли відсутні передачі на коротких хвилях і все покладається тільки на інтернет, команда змушена виконувати це важливе завдання з однією рукою, прив'язаною до спини. Я боюся, що наступною жертвою економії коштів стане англійська редакція. Я вважаю, що повинен вжити негайних дій. Я збираюся написати нашому послу Джону Тафту в Україні, а також сенаторам від нашого штату в Сенаті Сполучених Штатів, Чарльзу Шумеру, з яким я особисто знайомий, і Кірстену Гілібранду, сенатору від Нью-Йорка. Я мав розмову із сенатором Шумером про мої подорожі по Україні і я певен, що він зможе допомогти. Я хочу, щоб вони знали мою точку зору про вашу роботу.

 

Мої друзі в Україні сміються з мене, коли я кажу, що зможу щось змінити. Вони кажуть, що не треба навіть турбуватися, однак ніхто слухати не буде. Вони не розуміють одної речі: ще в дитинстві я чув, що в житті існує «магічна сила» - магічна сила романтики, духовна магічна сила - це може бути подія, яка залишає глибокий слід у внутрішньому світогляді людини. До своєї подорожі по Україні я не вірив у такі речі, але потім я зрозумів, що це значить - «магічна сила». Я відчував її в людях, їхній культурі, в селах, скрізь. Тепер я знаю, що таке трапляється, що це правда, і завдяки вам усім в англійській редакції «Радіо Україна» ця магічна сила оживає в ваших розповідях, вашій музиці, ваших видатних українцях. Це потрясаюче відчуття і ви всі - потрясаюча команда. Я не хотів би втратити це відчуття і втратити вас.

 

Ваш тимчасовий посол, прихильник і друг

Том

 

 

 

 

 

«Детектор медіа» звернулася до генерального директора Національної радіокомпанії України Тараса Аврахова із запитаннями, чи планує НРКУ відновлювати іномовлення цього року і які кошти необхідні для цього.

 

- Чи планується цього року відновлення ефірного іномовлення?

- В нас дуже обмежені кошти, і їх ще не затверджено остаточно - в нас немає цифр. Отримаємо цифри - побачимо. З огляду на те, що відбувається зараз, я не дуже схиляюся до того, що цифра ця зросте відносно минулого року. Думаю, швидше навпаки, на жаль. Є обмеження коштів, у рамках яких ми ведемо мовлення, тому що пріоритет вибудовується на користь мовлення в Україні.

 

- Скільки коштів потрібно для відновлення ефірного іномовлення?

- Ми так зараз цифри не визначимо, тому що, зважаючи, куди ми входимо, в які мережі... Можна поставити питання просто довести сигнал - це буде одна ціна, можна поставити питання про входження в чиюсь мережу, тоді буде зовсім інша ціна. Я знаю, скільки потрібно коштів, я не маю підтвердженої цифри, скільки їх буде.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
31878
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
ИИИ
4988 дн. тому
О господи, это ж надо такую аббревиатуру на заставек написать. Ну панове, ей богу...
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду