За загрозу насильства щодо журналістів пропонують позбавляти волі на строк до шести років
За загрозу застосування насильства щодо журналіста в Україні пропонують притягати до кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років. Відповідні поправки до Кримінального кодексу ініціювала громадська рада Державного комітету телебачення та радіомовлення через законопроект «Про захист професійної діяльності журналістів», який переданий до Кабінету Міністрів для внесення у парламент.
Статтю 171 Кримінального кодексу «Перешкоджання професійній діяльності журналістів» пропонують доповнити частиною другою: «Та сама дія, вчинена шляхом насильства над журналістом і його близькими чи загрози застосування насильства чи шляхом інших незаконних дій - карається обмеженням волі на строк від трьох до шести років».
На думку голови громадської ради Держкомтелерадіо Олександра Човгана, ця норма сприятиме зменшенню тиску на журналістів і ЗМІ, які пишуть на гострі теми.
«У нас майже немає справ, за якими застосовувалася стаття "перешкоджання професійній журналістській діяльності". Хоча є маса злочинів, які були кваліфіковані як нанесення тілесних ушкоджень, хуліганство. А лобійована нами правка слугуватиме стримуватиме чиновників, представників криміналітету від посягань на працівників ЗМІ, які проводять розслідування, пишуть про корупцію», - коментує він.
У законопроекті «Про захист професійної діяльності» також указано, що «держава гарантує журналісту вжиття відповідних заходів у випадку посягань на його життя і здоров\'я, фізичну безпеку, честь, гідність так, ніби таке посягання було здійснено щодо співробітника правоохоронних органів».
Законопроект розширює й інші права журналістів. Наприклад, суд зможе призначати компенсацію позивачу за нанесення моральної шкоди редакцією тільки при доведенні злого умислу журналіста. Також журналіст буде звільнений від переслідування в межах цивільно-процесуального кодексу, якщо опублікована ним резонансна інформація має велике значення для суспільства.
Ще однією нормою законопроекту пропонують надати журналісту переважне право на отримання інформації від будь-якого чиновника протягом п\'яти днів.
«Детектор медіа»

