Представник «Репортерів без кордонів»: Стабільність, яку проголошує Янукович, задовольняє європейські інституції
Резолюція Європарламенту щодо України від 25 листопада 2010 року, в якій констатується погіршення ситуація зі свободою слова, не призвела до конкретних результатів. Так вважає представник міжнародної організації «Репортери без кордонів» в Україні Оксана Романюк. Заявила вона про це в ефірі ТВі, повідомляє прес-служба каналу.
«Ситуація продовжує погіршуватися. У нас все менше і менше плюралізму. Ми можемо його побачити, напевне, лише в інтернеті і на невеличкій кількості телеканалів. Від Європи хочеться побачити не тільки констатацію факту, а щось більш конкретне. Щось, що могло б побудити нашу владу вжити конкретних дій, аби уникнути звуження тем у ЗМІ», - сказала вона.
«Стабільність, яку проголошує Янукович, виступаючи за кордоном, задовольняє європейські інституції. Їм дуже добре, що у нас є стабільність - хай погана, але стабільність. Ми повинні якось донести до них, що це не стабільність, що ситуація дійсно погіршується», - додала представник «Репортерів без кордонів».
Пані Романюк наголосила, що для того, «аби не допустити нашого перетворення на ще один Китай або другу Білорусь», від європейського співтовариства хотілося б побачити якісь конкретні кроки. «Якщо ми говоримо про забезпечення медіа-плюралізму, я би хотіла почути від європейських інституцій не які-небудь абстрактні фрази про імідж. Я би хотіла почути по пунктах, що є певні критерії плюралізму. Україна не відповідає таким і таким пунктам... Щоб включили оцей пункт про медіа-плюралізм до певної двосторонньої угоди, важливої для України, і не підписували цю угоду, поки Україна не виконає цього завдання. Тоді можна було б сподіватися на якийсь прогрес», - зауважила журналіст.
Нагадаємо, як повідомляла «Детектор медіа», Європарламент 25 листопада ухвалив резолюцію, закликавши Україну ухвалити закон про доступ до інформації. Він висловив занепокоєння останнім перебігом подій в Україні, який, на думку депутатів, може привести до підриву свободи ЗМІ і плюралізму. У документі міститься заклик до української влади: вжити всіх необхідних заходів для захисту цих основних аспектів демократичного суспільства, утримуватися від прямого чи непрямого контролю за змістом повідомлень національних ЗМІ.
«Детектор медіа»