Шустер, Зеленський і Ющенко стали героями книги Олега Вергеліса «АнтиРаневська»
Олег Вергеліс, театральний критик, один з колумністів «Главреда», редактор відділу культури тижневика «Дзеркало тижня. Україна», видав «епістолярну збірку» «АнтиРаневська». Про це пише видання «Главред».
Як розповів Олег Вергеліс у коментарях ТК, ця книга - «не галерея образів із сфери телебачення, або із сфери кіно, або із сфери театру, ця книга - мій суб'єктивний погляд на десятиліття, яке минуло, перше десятиліття нового тисячоліття крізь призму певних подій певних персонажів. Справа в тому, що коли я пишу певний текст, я ж пишу його не для одного дня, щоб він вийшов і зник в газеті, а щоб можна було до нього повернутися з часом».
Героями книги стали «відомі персонажі масової культури», зокрема Володимир Зеленський, Савік Шустер, Вірка Сердючка, Михайло Поплавський та інші.
«Ця книжка - це такий умовний епістолярій. Тобто я хотів, щоб ці тексти були у формі звернення до себе, до читача, звернення до тих персонажів, про яких я пишу, є у книзі і звернення до Ющенка, до Сердючки, звичайно, з долею гумору», - коментує Олег Вергеліс.
Також у виданні присутні образи Кіри Муратової, Богдана Ступки, Андрія Жолдака, Людмили Гурченко.
За словами пана Вергеліса, Фаїна Раневська виступає в певних статтях коментатором, її афоризми «пересипають» деякі листи: «Вона, на мою думку, взагалі той образ недосяжний, на який сьогодні мають рівнятися всі, хто грає, знімає, тому що в ній поєднано і гумор, і іронія, і надзвичайна вимогливість до творчості. А час нині дуже нелегкий і невблаганний до високого мистецтва, тому що коли ви ввімкнете будь-який канал, побачите на всіх каналах програми Зеленського, ви все зрозумієте».
Як вважає пан Вергеліс, не може масова культура бути головною і домінуючою - саме така основна думка книги. Вступна стаття називається «Масовка проти духовки»: «Духовкою називають в Америці, трохи принижено, високе мистецтво, а от масовка - це масова культура, яка нині в нас перемагає і займає всі ніші в телепрограмі, на книжкових полицях, ми повинні внутрішньо цьому протистояти».
Деякі «листи» з книги вже з'являлися на сторінках «Дзеркала тижня», а деякі - публікуються вперше.
Зазначимо, що книга вийшла за підтримки продюсера Олега Кохана у видавництві «Райдуга», з наступного тижня вона має з'явитися на книжкових полицях у мережі книгарні «Є» та книжкового магазину «Навігатор». За словами Олега Вергеліса, поки що передбачається тільки два пункти продажу, оскільки планується, що книга більшою мірою «піде на подарунки»: «Я не передбачаю, що ця книжка має бути якимось комерційним моїм проектом. Це просто бажання нагадати людям, що є певні явища, певні моменти, праці, про які вони не повинні забувати».
Нагадаємо, Олег Вергеліс присвятив декілька своїх статей Фаїні Раневській у зв'язку з виходом на каналі СТБ програми «Фаїна Раневська. Велика і жахлива».
«Детектор медіа»