Карта свободи слова «Репортерів без кордонів»: Україна в одній групі з Китаєм, Білоруссю та Іраком

16 Лютого 2011
17959
16 Лютого 2011
23:17

Карта свободи слова «Репортерів без кордонів»: Україна в одній групі з Китаєм, Білоруссю та Іраком

17959
Карта свободи слова «Репортерів без кордонів»: Україна в одній групі з Китаєм, Білоруссю та Іраком

«Репортери без кордонів» випустили щорічну карту свободи слова у світі. Про це у своєму блозі повідомила представник організації в Україні Оксана Романюк.

 

Карта будується на 50 базових критеріях (наприклад, кількість фізичних нападів на журналістів, медіа-асистентів, цензура, самоцензура, доступ до інтернету тощо).

 

Україна позначена на карті червоним кольором - це категорія «складна ситуація». Також червоний колір - у Росії, Білорусі, Китаю, Іраку, Афганістану, Венесуели, Колумбії, Туреччини тощо.

 

Торік Україна була позначена оранжевим кольором, що означає «помітні проблеми». Нині цей колір у Монголії, Індії, Бразилії, Італії, країн Південної Європи тощо.

 

Країни із «задовільною ситуацією» замальовані на карті жовтим. Приміром, Польща, Словаччина, Угорщина, Чехія, Франція, Іспанія, США, Аргентина, Австралія та інші.

 

Карта свободи слова

 

Білим кольором позначені країни, що мають «гарну ситуацію». На думку «Репортерів без кордонів», це країни Скандинавії, Бенілюксу, Велика Британія з Ірландією, Німеччина, Австрія, Швейцарія, Литва, Естонія та Нова Зеландія.

 

Чорний колір («дуже серйозна ситуація») - в Ірану, Туркменістану, Узбекистану, Сомалі та в деяких інших африканських та азійських країн.

 

Карта була складена до подій у Тунісі і Єгипті, тому вони позначені чорним та червоним, відповідно.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
17959
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду