Табачник обіцяє створити ще одну українську бібліотеку у Москві

27 Січня 2011
15077
27 Січня 2011
12:15

Табачник обіцяє створити ще одну українську бібліотеку у Москві

15077
Табачник обіцяє створити ще одну українську бібліотеку у Москві

Україна ініціює створення в Москві повноцінної Бібліотеки української літератури при Національному культурному центрі посольства України в РФ на Арбаті. Про це заявив міністр освіти Дмитро Табачник за результатами засідання української частини підкомітету.

 

«Із цією ініціативою ми будемо звертатися до президента України Віктора Януковича. Відповідні документи підготовлені Міністерством закордонних справ і Міністерством освіти, науки, молоді й спорту», - сказав Табачник.

 

Він зауважив, що бібліотека української літератури в Москві, де проводилися обшуки, зараз працює у звичайному режимі, а також заявив, що не бачить протиріч в одночасній роботі української бібліотеки, яка фінансується урядом Москви, і майбутньої бібліотеки при українському посольстві.

 

Нагадаємо хронологію подій навколо Бібліотеки української літератури в Москві. 23 грудня 2010 року відділ боротьби з екстремізмом МВС РФ під час обшуку вилучив з неї більш як 50 книг для проведення психолого-лінгвістичної експертизи. Працівники міліції в електронному каталозі набрали слово «націоналізм» і вилучили всі видання, в яких було виявлено це слово.

 

24 грудня посол України в РФ Володимир Єльченко повідомив, що книги з бібліотеки вилучено в рамках кримінальної справи за фактом поширення екстремістської літератури.

 

26 грудня директор бібліотеки Наталія Шаріна повідомила, що після цього бібліотеку було опечатано й закрито. За її словами, 24 грудня в бібліотеці відбувся другий обшук, у результаті якого було вилучено жорсткі диски з комп'ютерів, а також читацькі квитки.

 

12 січня в Міністерстві закордонних справ України повідомили, що бібліотека повністю відновила роботу в звичайному режимі, 13 січня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що МЗС Росії зацікавлене в роботі Бібліотеки української літератури в Москві. Проте 14 січня відбувся третій обшук, під час якого було вилучено сервер, а директора побив співробітник міліції.

 

16 січня надзвичайний і повноважний посол України в Російській Федерації Володимир Єльченко повідомив, що ситуацію навколо бібліотеки буде остаточно врегульовано найближчим часом.

 

24 січня мер Москви заявив, що уряд міста налаштований продовжувати підтримку діяльності Бібліотеки української літератури.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
15077
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду