«Медіафронт» став всеукраїнською профспілкою, головою обрали Наталю Соколенко

20 Січня 2011
1
7486
20 Січня 2011
18:08

«Медіафронт» став всеукраїнською профспілкою, головою обрали Наталю Соколенко

1
7486
«Медіафронт» став всеукраїнською профспілкою, головою обрали Наталю Соколенко

20 січня створено всеукраїнську професійну спілку працівників телерадіоорганізацій, інтернет-ЗМІ та вільних журналістів «Медіафронт України». Головою профспілки обрали журналіста телеканалу СТБ Наталю Соколенко. Про це ТК повідомили у профспілці.

 

Як розповіла ТК Наталя Соколенко, 20 січня відбулися установчі збори, на яких створені керівні органи профспілки: центральний комітет, ревізійна комісія і рада профспілки. До них увійшли, зокрема, окрім Наталі Соколенко, Осман Пашаєв, Сергій Кудімов, Дмитро Литвиненко, Людмила Маркіз. Документи зареєстровані в нотаріуса та будуть найближчими днями передані до Державної реєстраційної служби.

 

Всеукраїнська організація створюється на базі профспілки «Медіафронт». «Статут і завдання багато в чому повторюються з "Медіафронтом". Тільки акцентуація йде більше на всеукраїнський рівень і всеукраїнські структури. Головне, на наш погляд, - розбудувати потужну всеукраїнську організацію, у нас немає іншого виходу. Ми йдемо в ногу з часом, із законами, які ухвалюють (у законопроекті, який майже ухвалено, йдеться про репрезентативні профспілки, які представляють більшість працівників тієї чи іншої галузі. - ТК). Тому ми хочемо зробити таку структуру, яка б відповідала новим законодавчим вимогам, щоб саме з нашою профспілкою рахувалися роботодавці, власники і менеджмент медіа», - зазначила вона.

 

У «Медіафронті України» буде, зокрема, мобільна група, яка реагуватиме, наприклад, на факти перешкоджання журналістській діяльності. Також, на думку Наталі Соколенко, профспілка потрібна для самоорганізації та саморегулювання журналістів, для контролю за дотриманням професійних стандартів. «Я вважаю, що головними завданнями є захист професійних прав (права на роботу) і розробка й дотримання стандартів», - каже вона.

 

Вступати до профспілки зможуть журналісти електронних ЗМІ (телебачення, радіо, інтернет) і вільні журналісти.

 

Як уже писала ТК, наприкінці 2005 року була організована профспілка працівників ЗМІ «Медіафронт». Свою діяльність вона активізувала у 2009 році. Головою було обрано Османа Пашаєва. Але «Медіафронт» значною мірою є київською організацією.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1
7486
Теги:
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Китайский лётчик
5225 дн. тому
И где же у них структуры и как их зовут? Или деньги Сороса уже заменяют людей?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду