Правозахисники: український омбудсмен працює мляво і неефективно

16 Січня 2011
0
23957
16 Січня 2011
10:49

Правозахисники: український омбудсмен працює мляво і неефективно

0
23957
Правозахисники: український омбудсмен працює мляво і неефективно
Україна займає одне з перших місць серед країни-членів Ради Європи після Росії та Грузії за кількістю засуджених до позбавлення волі. Про це в п’ятницю заявила з трибуни парламенту уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова. За її словами, минулого року в Україні були позбавлені волі 60 тисяч людей. Всього сидить за ґратами 152 тисячі осіб. У багатьох випадках права людей при затриманні порушуються.

Омбудсмен наголосила, що арешт опозиціонера, екс-голови МВС Юрія Луценка і процедура затримання відбувалися з порушенням його прав. Разом з тим, говорячи про порушення прав журналістів, Ніна Карпачова згадала лише два випадки, які перебувають на її контролі. Вона також акцентувала увагу на необхідності посилити захист українських трудових мігрантів та вирішити питання захисту українських моряків.

Немає системи

З огляду на те, що виступ омбудсмена був досить коротким, правозахисники так і не зрозуміли, чи це справді можна назвати ґрунтовною доповіддю щодо прав людини в Україні. Вони вважать, що омбудсмен минулого року працювала неефективно, тож, звітувати їй не було про що.

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський вважає, що робота Ніни Карпачової не була систематичною. «Вона не достатньо активна. Вона брала участь у кількох резонансних справах. Але системи в цьому немає. Ми не бачимо роботи над розробкою законів, зверненнями громадян, які зазвичай просто кудись пересилаються», - сказав Deutsche Welle Володимир Яворський. За його словами, єдиною законодавчої ініціативою було прагнення  продовжити повноваження  уповноваженого Верховної Ради з прав людини з п’яти років до семи.

Одна людина не справляється

Голова правління Харківської правозахисної групи Євген Захаров відзначає, що Ніна Карпачова так і не створила в регіонах свої представництва і не передає частину своїх повноважень іншим омбудсменам. «Якби вона створила інститут спеціалізованих омбудсменів – з прав захисту свободи  інформації, етнічних меншин, прав військовослужбовців – то це було б ефективніше. Бо всю цю велику кількість порушень тоді відслідковувала б не одна людина, а кілька», - зауважив в інтерв’ю  Deutsche Welle  Євген Захаров.

Натомість правозахисники констатують, що ситуація з правами людини за останній рік в Україні катастрофічно погіршилася, а омбудсмен реагує на це дуже мляво.

Лілія Гришко, «Hімецька хвиля»
 
Фото - www.dw-world.de
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Лілія Гришко, «Hімецька хвиля»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
23957
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду