Під час перевірки на екстремізм з бібліотеки в Москві вилучили українські газети
З Бібліотеки української літератури в Москві для проведення психолого-лінгвістичної експертизи вилучено більш як 50 видань, зокрема, газети «Нація і держава», «Шлях перемоги», «Українське слово», «Національна безпека України». Про це пише УНІАН з посиланням на директора бібліотеки Наталію Шаріну.
Вилучення української літератури та періодики здійснював відділ боротьби з екстремізмом МВС Росії на підставі постанови про проведення обшуку від 21 грудня. За словами пані Шаріної, співробітники міліції в електронному каталозі набрали слово «націоналізм» і вилучили всі видання, в яких було знайдено це слово.
Пані Шаріна пояснила, що відповідно до статті 13 федерального закону «Про протидію екстремістській діяльності», екстремістською літературою визнано ту, яка фігурує на офіційному сайті Міністерства юстиції РФ, однак «жодного видання, жодної книги, що входить до цього списку, у нас немає і не знайдено. Тому, якщо ми говоримо про порушення даного закону, тут до нас ніяких претензій немає», - коментує директор бібліотеки.
У Бібліотеці української літератури назвали провокацією появу повідомлень у деяких російських ЗМІ про нібито порушення кримінальної справи за фактом розповсюдження екстремістської літератури (за статтею 282 (розпалювання ненависті або ворожнечі) Кримінального кодексу Росії).
23 грудня на прес-конференції в Москві посол України в Росії Володимир Єльченко повідомив, що посольство не може впливати на діяльність Бібліотеки української літератури в Москві у зв`язку з обшуками, що проводяться там: «Питання складне і неприємне. Бібліотека належить мерії Москви, і посольство не може мати впливу на ті процеси, які там відбуваються», - сказав Єльченко.
«Детектор медіа»