Facebook запроваджує функцію автоматичного розпізнавання обличчя

21 Грудня 2010
0
21447
21 Грудня 2010
18:09

Facebook запроваджує функцію автоматичного розпізнавання обличчя

0
21447
Facebook запроваджує функцію автоматичного розпізнавання обличчя
Автоматичне розпізнавання обличчя має допомагати  у пошуку знайомих за фотографіями, пояснюють у блозі  представники соціальної мережі. Спочатку ці технічні можливості будуть доступними лише для користувачів мережі у США. Водночас, як зазначається у повідомленні, цю функцію можна вимкнути у налаштуваннях свого профілю. 

Нині користувачі Facebook можуть вручну маркувати  друзів і знайомих на фотографіях, які завантажено до мережі. Нова функція повинна взяти на себе автоматичне  маркування. Кожного наступного разу при завантаженні фотографій система має аналізувати обличчя на вже маркованих інших фотографіях і пропонувати імена. Завдяки цьому у мережі можна сканувати фотографії знайомих, щоб краще орієнтуватися у великих зібраннях зображень або відшукувати себе на знімках, викладених  друзями.  Як відомо, раніше користувачі  часто нарікали, що повинні маркувати імена людей на кожній фотографії.

Ідея  новації полягає в тому, що при завантаженні фотографії  програма розпізнає на зображенні вже відому персону, пропонуючи користувачеві  ім'я-тег. Але передбачаються і обмеження, зокрема, ці функції можна застосовувати тільки щодо фотографій людей, які належать до переліку «друзів». Якщо ж користувач не хоче, щоб його автоматично розпізнавали на фотографіях друзів, то він може деактивувати  цю опцію.  

Експерти занепокоєні

Автоматичне розпізнавання обличчя з технічної точки зору є легкою справою, критика стосується  насамперед можливого впливу на захист особистих даних. Сучасні програми з обробки фотозображень часто вже мають таку функцію, щоб допомагати  користувачам сортувати знімки. Експерти з питань захисту інформації застерігають від програмного забезпечення, яке можна використовувати, щоб ідентифікувати незнайомих людей. Німецькі експерти з питань захисту інформації із застереженням оцінюють нові технічні можливості. Як зазначив в інтерв´ю виданню Handelsblatt гамбурзький уповноважений з питань захисту інформації Йоханес Каспар, йдеться про тривожну тенденцію, а декларованих мережею можливостей вимикання функції замало. За його словами, не можна, щоб користувачі побоювалися бути ідентифікованими на всіх зображеннях.

Наталя Неділько, «Німецька хвиля»
Фото - www.dw-world.de
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Наталя Неділько, «Німецька хвиля»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
21447
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду