ТВі закликає журналістів підписатися під зверненням на його захист
Телеканал ТВі закликає журналістів і представників українських та міжнародних громадських організацій підписати звернення до президента, депутатів Верховної Ради, Парламентської Асамблеї Ради Європи, депутатів Європарламенту.
«Ми, журналісти українських телевізійних каналів, звертаємо увагу української влади, народних депутатів України, ПАРЄ та європарламентарів, лідерів європейських країн на те, що в Україні продовжується тиск на незалежні засоби масової інформації, не розслідуються злочини проти журналістів», - йдеться у зверненні, текст якого оприлюднений на сайті каналу.
ТВі нагадує, що 14 грудня у Вищому адміністративному суді України розглядатиметься справа за касаційними скаргами ТВі, 5-го каналу та СТБ на постанову Київського апеляційного адміністративного суду міста Києва від 30 серпня 2010 року, якою ці та низку інших телекомпаній позбавили частот, розподілених Нацрадою на конкурсі 27 січня 2010 року.
У зверненні висловлена вимога до розгляду питання в суді звільнити Валерія Хорошковського, канали якого ініціювали судовий процес, з посади голови Служби безпеки України та з з Вищої ради юстиції, а також вимога припинення тиску податкових та інших державних органів на незалежні засоби масової інформації.
Свою згоду з текстом звернення ТВі просить надсилати на електронну адресу press@tvi.ua.
Наводимо повний текст звернення:
Пане Президенте, шановні депутати!
14 грудня 2010 року у Вищому адміністративному суді України розглядатиметься справа за касаційними скаргами телекомпаній ТВі, 5-го каналу та СТБ на постанову Київського апеляційного адміністративного суду м.Києва від 30 серпня 2010 року, якою ці та низку інших телекомпаній було позбавлено права мовлення в ефірі на низці частот. Київський апеляційний адміністративний суд прийняв таке рішення за позовом телеканалів НТН та «Ентер-Фільм», які за твердженням голови Служби безпеки України Валерія Хорошковського йому належать. Ці компанії входять в групу, яку очолює дружина Валерія Хорошковського Олена Хорошковська. Валерій Хорошковський є також членом Вищої Ради Юстиції до повноважень якої входить призначення та звільнення суддів.
Нагадаємо, що в жовтні 2010 року ПАРЄ прийняла резолюцію №1755, у якій, зокрема, висловлюється занепокоєння щодо більшої кількості достовірних повідомлень про неналежну участь Служби безпеки України у внутрішніх політичних справах, у тому числі тиск на журналістів. Асамблея назвала такі дії неприйнятними для демократичного суспільства і закликала органи влади реформувати Службу безпеки та її функції відповідно до європейських стандартів. Асамблея також вважає, що втручання державних органів, зокрема, правоохоронних органів та Служби безпеки в роботу журналістів та медіа-організацій є несумісним з демократичним суспільством. Крім того, вона закликає органи влади забезпечити, щоб юридичні процедури не призводили до вибіркового скасування частот на мовлення, а також переглянути будь-які рішення, або призначення, які можуть викликати конфлікт інтересів, особливо в правоохоронній та судовій сферах. Свобода і плюралізм засобів масової інформації є наріжними каменями демократії. Тому Асамблея глибоко стурбована останніми подіями, які можуть підірвати ці принципи. Вона закликала владу вжити всі необхідні заходи для захисту свободи та плюралізму засобів масової інформації в Україні, а також утриматися від будь-яких спроб контролювати, прямо чи опосередковано, зміст новин загальнонаціональних засобів масової інформації.
У листопаді 2010 року Європарламент теж прийняв резолюції щодо України. Європарламент категорично не погодився з тим, що два незалежних телевізійних канали ТВі та 5 канал були позбавленні певної частини частот на мовлення. Європарламентарі закликали владу забезпечити, щоб судові процеси не призводили до вибіркового перегляду розподілу частот на мовлення і переглянути будь-які рішення чи призначення, що можуть призводити до конфлікту інтересів.
Ми, журналісти українських телевізійних каналів, звертаємо увагу української влади, народних депутатів України, ПАРЄ та європарламентарів, лідерів європейських країн на те, що в Україні продовжується тиск на незалежні засоби масової інформації, не розслідуються злочини проти журналістів.
Ми вимагаємо від української влади негайно виконати резолюції ПАРЄ та Європарламенту. Ми вимагаємо, до розгляду питання в суді, звільнити Валерія Хорошковського, який є відомим медіа-магнатом і канали якого ініціювали судовий процес про позбавлення частот ТВі, 5-го каналу та низки інших телеканалів, з посади голови Служби безпеки України. Ми також вимагаємо звільнення Валерія Хорошковського з Вищої ради юстиції, припинення тиску податкових та інших державних органів на незалежні засоби масової інформації.
«Детектор медіа»