Найрейтинговіші інтернет-ЗМІ моніторитимуть на предмет ксенофобії, антисемітизму та насильства

7 Грудня 2010
18985
7 Грудня 2010
12:00

Найрейтинговіші інтернет-ЗМІ моніторитимуть на предмет ксенофобії, антисемітизму та насильства

18985
Найрейтинговіші інтернет-ЗМІ моніторитимуть на предмет ксенофобії, антисемітизму та насильства

За ініціативою народного депутата Олександра Фельдмана в Україні розпочато моніторинг рейтингових інтернет-видань на предмет проявів ксенофобії, антисемітизму й насильства, повідомляє «Німецька хвиля».

 

Моніторинг проводить Інститут прав людини IHRPEX, співзасновниками якого є сам Фельдман та Аманда Пол, аналітик брюссельського Європейського політичного центру.

На думку нардепа, нещодавня передвиборча кампанія підтвердила необхідність таких дій. «Ви бачили, що відбувалося у Одесі? Коментарі проти Гурвіца, що його треба відправити до Бабиного яру? А що було у Харкові, коли євреїв прирівнювали до хазарів? Ми хочемо це зупинити. Будемо подавати позови до суду на власників сайтів, на користувачів», - заявив Фельдман.

 

Депутат закликав власників інтернет-сторінок блокувати також розповсюдження дитячої порнографії й сцен насильства. Власники сайтів, на переконання народного депутата, повинні уможливити доступ до адрес користувачів, аби прокуратура могла проводити розслідування щодо образливих  публікацій.

 

У свою чергу, співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров вважає, що ініціаторам моніторингу слід бути дуже обережними. « В Україні вже була кримінальна справа, порушена тільки за те, що людина у своєму блоґу , критикуючи таке явище, послалася на відео з Youtube», - каже Захаров.  На думку правозахисника, перевірка IP-адрес порушує принцип конфіденційності в інтернеті, який за таких умов припиняє бути вільним. «Створюються можливості для стеження. За бажанням можна вирахувати кожного, хто пише», - каже Захаров. 

 

Правозахисник наголошує на  недосконалості статті 161 Кримінального кодексу України, яка не захищає ефективно жертв антисемітизму та ксенофобії. Він пригадує, що за всю історії незалежності України кримінальна справа за обвинуваченням у антисемітизмі провалилася за браком доказів. Захаров нагадує, що допоки лише закрили львівську  газету «Ідеаліст», яка свого часу оприлюднила список заможних євреїв, яких треба вигнати з країни.

 

«Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
18985
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Свой
5095 дн. тому
Почему "антисемитизм" ставят в одном ряду с "ксенофобией"? Это все равно что писать "студентов и третьекурсников" или "мебель и столы". По-моему, одной "ксенофобии" вполне достаточно. Правда, сюда нужно бы еще добавить "украинофобию", поскольку "ксенос" - значит "чужой", а у нас многие товарищи (напр.Табачник, Колесников и др.) ненавидят не "чужих", а украинцев.
Lom
5129 дн. тому
а до ксенофобії українофобія зараховується? чи фельдман буде вибірково на свою користь моніторити? хто він? новітній колісниченко?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду