Німці поки мало використовують інтернет
Число тих, хто мало використовує інтернет, зменшилося. Наприкінці 2009 року таких було 74 відсотки опитаних, тепер – 63 відсотки. Такі результати дослідження «Цифрове суспільство», яке представила «Ініціатива 21» - об’єднання понад 200 компаній та політичних партій. На замовлення об’єднання було опитано понад 1000 німців, старших за 14 років.
Соціологи з’ясували, що потужним каталізатором поширення інтернету стала так звана «мобільна техніка», передусім смартфони та планшетні комп’ютери, які дозволяють користуватися інтернетом у дорозі.
Жінки та пенсіонери – цифрові аутсайдери
Загалом 72 відсотки німців мають доступ до інтернету. Решта належить до так званих «цифрових аутсайдерів». Вони користуються мережею мало, або зовсім не користуються. Ці люди не знають, що таке «сайт» або «мейл».
Дослідження показало, що найбільше аутсайдерів серед жінок та літніх людей. Середній вік тих, хто мало користується інтернетом, – 65 років, дві третини з них – жінки. Натомість типовий активний юзер – це переважно 37-річний чоловік.
З іншого боку, існують так звані «цифрові майстри», які добре почувають себе в інтернеті, отримують задоволення від технічних новинок, використовують комп’ютерну мережу для заробляння грошей та взагалі – не можуть собі уявити життя без інтернету. Я правило, вони молодші за 30 років.
Уряд бореться з цифровою неписьменністю
Тим не менше, як активні користувачі інтернетом, так і ті, хто ще мало знає мережу, переконані, що використання інтернету – це ключова кваліфікація для майже всіх професій. Побут у майбутньому теж дедалі більше залежатиме від інтернету, визнали учасники опитування.
Парламентський статс-секретар у міністерстві економіки Ганс-Йоахим Отто сказав, що уряд і надалі розбудовуватиме цифрову «писемність» серед населення. «Компетентне використання інтернету стало стандартною вимогою у міжнародному змаганні на ринку праці», - вважає Отто.
Роман Гончаренко, «Німецька хвиля»
Фото - www.dw-world.de
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Роман Гончаренко, «Німецька хвиля»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ